Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Ağustos 2012 | Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset

AK Parti Sakarya Milletvekili Dr. Hasan Ali Çelik planlı ziyaretler çerçevesinde Geyve’ye geldi.

Kendisine, Geyve Belediye başkanı Murat Kaya, İlçe Başkanı Muhittin Irmak ve İl Genel Meclis Üyesi Neşet Çakır eşlik etti. Vatandaşlarla tek tek tokalaşıp selamlaşan Çelik, onlarla bir süre sohbet etti.

BAŞBAKANA GÜÇ VEREN SİZLERSİNİZ”

Vekili aralarında görmenin memnuniyetini ifade eden halka, “Başbakanımız vekillere, “gidin halkıma benim selamımı iletin.” talimatı verdiğini belirterek, bizde bu çerçevede sizlerle bir arada olmanın gayreti içerisindeyiz diyen Hasan Ali Çelik, sizler önemlisiniz. Başbakanımıza bu gücü sizler veriyorsunuz. Yapılan hizmetlerde bu sayede oluyor.” dedi.

Vatandaşlar yapılan hizmetlerden ötürü vekilin şahsında hükümete teşekkür ederken, elma ve ayva piyasasının durgunluğundan dert yandı. Karışıklık yüzünden Suriye ve Irak’a yapılan ihracatın durmasının ve buna zaman zaman Rusya’nın da eklenmesinin kendilerini etkilediğini belirtti. Çıkarılan çek yasasının da kendilerini etkilediğini belirterek, bu zamanlarda genelde ürünün bahçede büyük oranda satıldığını belirtti. Bu yıl henüz o hareketliliği görememekten dert yandı.
Vekil Çelik, meyvelerin bölgede işlenmesi gerektiğinin altını çizdi.

İlaçlamaya Dikkat

İhracatta sorun olan ilaç kalıntıları konusuna, uygulanılan ilaç noktasında dikkat edilmesi gereğinin, üreticinin bir araya gelip kuracağı tesisle ürünlerini işleyip satması gerektiğini belirtti. Bu durumun hem ürüne daha fazla eder kazandıracağını ve satıştaki sıkıntıyı gidereceğini söyledi.

Hal Kanunu Yakında Çıkıyor

Yakın zamanda çıkardıkları hal kanunuyla da üreticiyi korumayı amaçladıklarını, hallerde getirilen soğuk hava depo şartının,  meyve ve sebzeyi korumaya yönelik olduğunu, üreticinin ürününü kendisinin satabileceği gibi, hale sokmadan büyük marketlere satabilmesinin kolaylaştırıldığını ifade etti. Belediyelerin oluşturacağı üretici pazarlarıyla, üreticinin ürününü daha kolay satabileceğini belirtti.

Geyve KOOP Başkanını Ziyaret

Çelik Geyve kooperatifine de ziyaret gerçekleştirdi. Çelik; Geyve KOOP Başkan Ali Demir, İstanbul Geyveliler Sosyal Ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Bülent Kaya ve üyelerle bir süre sohbet etti.
Mustafa Hamdullah ERGİN

1905 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle