Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Mart 2014 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Videolar, Yaşam

Halk Oyunları Ekiplerimiz Görücüye Çıktı..

Sakarya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü-Halkoyunları- İl Birinciliği-geyve halk oyunları-ekibi- (31)Sakarya Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Halkoyunları İl Birinciliği, Serdivan Kapalı Spor salonunda yapıldı.

Geyve Halk Eğitim Merkezinin açtığı kurslarda yetişen ekipler ile Geyve Karate Spor Kulübünün ekiplerinin ilçemiz adına mücadele ettiği halk oyunları yarışmasında, Geyve karate spor kulübü Türkiye Halk Oyunları Federasyonunu il yarışmasında gençlerde birinci ve yıldızlarda 1.ncilik alırken, Alifuatpaşa Cumhuriyet Ortaokulu okullararası yarışmada dördüncü oldu.

Yarışmalar, Sakarya gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü Halkoyunları İl Temsilcisi  Vahit Kurtuluş’un kısa konuşması ile başladı.

Yarışmalar sonunda: 1. Adapazarı Ahmet Akkoç Ortaokulu (87 puan), 2.Adapazarı 21 Haziran Ortaokulu (85.16 puan), 3.Pamukova Fatma Hanım Ortaokulu (83.66 puan), 4.Geyve Alifuatpaşa Cumhuriyet Ortaokulu (78 puan). Diğer kategorilerde 1 ekip olduğu için doğrudan 1. oldu.

Ekiplerimizin sorumlusu Memduh Sakarya;gençler ve yıldızlar kategorilerinde ekiplerimizin iyi mücadele ettiğini belirterek, desteklerinden dolayı başta Belediye Başkanımız Murat Kaya, Kaymakamız İdris Akbıyık’a  ve her türlü etkinliğimizde yanımızda yer alan Geyvemedya.com  internet haber sitesi editör ve muhabirine teşekkür ederiz dedi.

Yarışmayı izlemeye gelen izleyiciler ve tertip komitesi duygularını şöyle ifade etti: ” Geçmiş yıllarda onlarca ekiplerin mücadelelerini keyifle izlerdik. Öğrencilerin bu ilgisizliğinin nedenini araştırmak lazım. Okul yöneticilerinin ve kurum yöneticilerinin de ilgisizliği dikkatlerden kaçmadı. Farklı yörelerden oluşan ekipleri izlediğimiz o yarışmaları çok özledik.”

Yarışmalar şu Kategorilerde yapıldı:

                    OKUL SPORLARI:

YILDIZLAR KATEGORİSİ ( Geleneksel Düzenlemesiz Dal ):

Geyve Alifuatpaşa Cumhuriyet Ortaokulu (Geyve yöresi )

Adapazarı Ahmet Akkoç Ortaokulu ( Bolu Yöresi )

Pamukova Fatma Hanım Ortaokulu ( Geyve Yöresi )

Adapazarı 21 Haziran Ortaokulu ( Geyve Yöresi )

GENÇLER KATEGORİSİ (Geleneksel Düzenlemesiz Dal ):

Adapazarı SATSO Ticaret meslek Lisesi ( Kütahya Yöresi )

                     KULÜPLER:

YILDIZLAR KATEGORİSİ (Gelensel Düzenlemesiz Dal ):

Geyve İhtisas Karate Spor Kulübü (Geyve Yöresi )

GENÇLER KATEGORİSİ (Geleneksel Düzenlemesiz Dal):

Geyve İhtisas Karate Spor Kulübü (Geyve Yöresi )

 

 

 

 

 

Namık Cihan.Geyvemedya.com

      

4957 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle