Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Ekim 2012 | Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet, Yaşam

Geyve’den Diyanet İşleri Başkanlığı Kafilesi ile hacca giden 34 kişilik hacı kafilesi kalabalık bir halk tarafından dualarla uğurlandı.

Geyve Merkez Sinan Bey Camii bahçesinde yapılan programa; hacı kafilesi ve aileleri, vatandaşlar, Geyve müftüsü Ali Erhun, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya da katıldı.

Kur’an-ı Kerim okunup ilahiler ve Natı Şerifler yorumlandı. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya: “Mübarek beldeye güle güle gidip geliniz. Sizlere hayırlı yolculuklar dilerim. İlçemize yeni gelen Müftümüz Ali Erhun beye de ‘Hoş Geldiniz’ der vazifelerinde başarılar dilerim.”dedi.

Geyve Müftüsü Ali Erhun: “Sizleri uğurlamağa gelenler buradaki halk için de dua ediniz. Gittiğiniz kutsal yerlerde afakî söz konuşmayıp abesle iştigal etmeyiniz. Görevli arkadaşların söylediklerine dikkat edip onları iyi dinleyiniz. Gittiğiniz yer Harem Bölgesi’dir. Orada Allah’ın misafirisiniz. Sizler çok şanslısınız, çünkü müracaat edenlerin içinden sizlere oraya gitmek nasip oldu. Sizler orada bu milleti temsil edeceksiniz. Rabbim lütfetti sizler oraya çağrıldınız sizlere ne mutlu.

Dikkatli olursanız İbadetlerinizi daha kolay yaparsınız. Hiçbir kimseye eza vermeyiniz. Eza çektirmeyin, kul haklarına azami derecede dikkat ediniz.

Arzın en kutsal yerlerinde olacaksınız bunları mutlaka hatırınızdan çıkarmayınız. Kendi nefsinizi kurtarmağa bakınız, ibadetlerinize dikkat ediniz. Orada daima sabırlı olunuz, sabrederseniz büyük mükâfata erersiniz.

Geldikten sonra da dünyadan ilginizi kesmeyiniz. Yolunuz açık dualarınız daim olsun.”dedi.

Geyve Müftülük Şefi Hüseyin Nalcı yaptığı duaya kısa ve duygu dolu bir şiir ile başladı.

Hacı adayları Geyve Merkez Sinanbey Camii Şerifi bahçesinde uğurlama törenine gelenleri dolaşıp helalleşti.

Din Görevlisi Fazıl Engin önderliğinde, Hacca gidecek grubun 14ü erkek, 20si bayan hacı adayıdır.
Hacı adayları içinde en genç bayan aday ise 20 yaşında ve amcası ile beraber kutsal topraklara gitti.
Hacı adayları gözyaşları arasında yolcu edildi.
Mustafa Hamdullah ERGİN

1476 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle