Hoşgeldiniz  

Cemalettin DİNÇER | 16 Ocak 2014 | Alt Haberler, YAZARLAR

GÖLÜMÜ GERİ VER

cemalettin dinçer-gölümü geri verlümü Geri Ver..

Tarih:15 Ocak 2004,Saat 16.20…

Sapanca’mızın, Sakarya’mızın, sözün özü Sakaryalının kaderiyle ilgili olarak Sakarya Milletvekili Prof. Dr. Sayın Münir Kutluata ve yirmi MHP milletvekilinin imzasını taşıyan Sapanca Gölü ve çevresinin feci durumunu ortaya koyan ve kurtuluş reçetesinin sunulduğu araştırma önergesi…

Arkadaşlarıma da ileti geçerek durumu açıkladım. Hepimiz Tv 3’e kilitlendik. Şükürler olsun, Meclisimiz sonunda özlemle beklenen olumlu bir önergenin lehinde karar verecek.

Maaşlarının zammı görüşülürken dolu olan meclis sıraları, hayati bir konunun görüşülmesinde bomboş. Herhalde konuya duyarlı vekillerimiz burada. Önerge Sayın Kutluata tarafından okundu. İçler acısı durum, fotoğraflarla ortaya konuldu.Bu iş tamam. Heyecan dorukta.

Aleyhte söz alan Diyarbakır Milletvekili Altan Tan’ın önergeyi destekleyen konuşması ümit verdi.

Sakarya Milletvekilimiz Sn. Engin Özkoç’un konuşması, ümitlerimizi daha da yeşertti.

Sırada, hükümet adına aleyhte söz alan Sakarya AKP Milletvekilimiz Sn. Hasan Ali Çelik var. Altan Tan da aleyhte söz almıştı ama destekledi. Gelen Sakarya milletvekili elbette destek verecek. Başlangıç, fiziki konum vs… laf ola torba dola.

Gelelim konuşmanın son bölümüne; ‘ gündem darlığı sebebiyle bugün için gerekli olmadığını ifade ediyor, gelecek zaman diliminde bu konuların hem yakından takibi hem de bunların daha iyi bir şekilde incelenmesi, sonuçlandırılması ve vatandaşlarımızla daha huzurlu bir çevrede daha iyi bir yaşam sürmelerinin sağlanması amacıyla bir çalışma yapılması gereğini ifade eder, hepinize saygılar sunarım.’

Altan Tan kadar olamamak…

Başkan: Milliyetçi Hareket Partisi Grubu önerisini oylarınıza sunuyorum: Kabul edenler& Kabul etmeyenler… Kabul edilmemiştir. AKP’li vekillerin oylarıyla.

Çok doğru, gündem dar. HSYK’yı güdümünüze alma çalışmaları var. Kuruluşuna ortak olduğunuz paralel devleti ortadan kaldırma çalışmaları. Sayın Başbakan’ın oğlunu yargıdan kurtarma, vesaire, vesaire, vesaire…

İnsan hayatından daha önemli ne olabilir Allah aşkına? İnsanlar bu suyu içiyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin sloganı, neymiş efendim ’ Sakarya’da su çeşmeden içilir.’ O çeşmelerden ‘tıııssss’ seslerini duyacağımız günler yakındır.

Aynı önergeyi yarınlarda sizin verdiğinize tanık olacak ve biz yaptık, oldu diyeceksiniz. Acele edin yalnız. Sizin yaptığınızı demeye razıyız.
İşin garibi ve acı tarafı, Sakaryalıyım diyen vekillerimizin öncülüğünde Sapanca ve Sakarya makûs talihiyle kaderine terk edilmiştir.
 Sapancalı ve Sakaryalı; Sapanca Çölü’nü değil, Sapanca Gölü’nü istiyor.
3961 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle