Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Aralık 2013 | Alt Haberler, Geyve

Geyve’ye Sosyal Hizmet Merkezi yapılacak

Kerem Toprak-20121210-110040Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kararıyla 2014’te ilimizde yapılacak 7 Sosyal Hizmet Merkezi’nden biri Geyve’de olacak…

7 Sosyal Hizmet Merkezi’nin (SHM) yapımı için harekete geçildi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı olarak yapılacak olan SHM’ler tarafından 16 ilçenin risk haritası çıkartılarak, vatandaşa önleyici hizmetler sunulacak.

GEYVE’YE SHM YAPILACAK

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kararıyla ilimizde 7 Sosyal Hizmet Merkezi yapımı için harekete geçildi. Hendek ve Erenler ilçelerinde yapılacak olan SHM’ler, 2014 yatırım programına alındı. Proje kapsamında İzzet Şükrü Enez Toplum Merkezi olarak hizmet veren birim de Sosyal Hizmet Merkezi olarak dönüştürülerek, eski terminal binasının bulunduğu arazide hizmet verecek. 2014 yatırım programına alınması beklenen diğer SHM’ler ise Adapazarı, Serdivan, Akyazı, Geyve ilçelerinde olacak.

DANIŞMANLIK HİZMETİ
Kurulacak olan SHM’ler hakkında bilgilendirmede bulunan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Kerem Toprak, SHM’lerin vatandaşın eğitim, sağlık, güvenlik ve sosyal hizmetlere ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla kurulacağını söyledi. Hizmet merkezlerinin koruyucu ve önleyici hizmetler sunacağını ifade eden Toprak, “İlimizde kurulacak olan 7 SHM ile çocuk, genç, kadın, erkek, engelli, yaşlı, şehit yakını, gaziler ve ailelerine; koruyucu, önleyici, destekleyici, geliştirici hizmetlerle rehberlik ve danışmalık hizmetleri bir arada verilecek” dedi.

KAYNAK:www.sakaryayenihaber.com

 

2349 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle