Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Mart 2013 | Alt Haberler, Geyve, Spor

Geyvespor Üzerine.. Son 5 Sezon Panoraması 


gokhankGeyve ilçesini  amatör liglerde temsil eden takımlarımızdan olan  Geyvespor’un inişli çıkışlı geçirdiği son 5 sezonluk panoramasını eğitimci, sporcu,aynı zamanda Geyvesporun bir futbolcusu,bir abisi olan Gökhan Kılıç hocamızın kaleminden okuyalım.

GEYVESPOR (2008-2013)

Geyve’de futbol denince akla Geyvespor gelir. Bu yazımızda Geyvespor’umuzun son 4-5 yıllık durumunu inceleyeceğiz. Geyvesporumuzun bu durumunu bir imparatorluğun dönemlerine benzetirsek duraklama, yükseliş ve çöküş olarak nitelendirebiliriz. Geyvesporumuzun şuan bu duruma nasıl geldiğini inceleme fırsatı bulacağız. Gelin şimdi hep beraber bu dönemlerde neler yaşanmış hep beraber görelim.

2008-2009 Sezonu (Duraklama Dönemi-1.Amatörde Son 2 haftada kümede kalma)

Bu dönemde Geyvespor çoğunluğu Geyveli olan futbolculardan oluşan bir kadro ile mücadele etti. Zaman zaman ligde orta sıralarda yer alsa da sezonun 2.devresinde üst üste aldığı mağlubiyetler onu bir anda küme düşme potasına itti. Sondan 2. hafta küme düşme potasındaki rakibimiz Karasu Güvenspor’u deplasmanda 2-1 yenerek kümede kalmayı garantiledik. Bu dönemde Geyvesporumuzun antrenörlüğünü Murat Yıldırım yapıyor idi.

geyvespor ferizlispor maçı

Geyvespor 2008-2009 Sezonu – 29.11.2008 Ferizlispor maçı


2009-2010 Sezonu (Altın Dönem-1.Amatörden Süper Amatör Lige Yükselme)

Bu sezonda Geyvespor tarihinde yaşamadığı şampiyonluğu yaşayarak tüm taraftarlarını sevindirmiştir. Peki, şimdiye kadar yaşanmamış bu şampiyonluk nasıl geldi. Şampiyonluğun gelmesinde en büyük etken bence Geyvespor’un namağlup lider olması yani hiç yenilmemesidir. Böyle düşünüyorum çünkü takım içerisinde en küçük bir olumsuzluk yaşansa deprem etkisi yaratacak atmosfer olmasıdır. Geyvespor şampiyon olduğu bu sezonda Kazimiyespor ile çekişerek ilk maçta deplasmanda 3-1 galip gelmiş ikinci maçta kendi evinde 2-2 berabere kalarak şampiyonluğunu bir nevi ilan etmiştir. Geyvesporun şampiyon olduğu kadroda başta Cengiz Reis ve kaleci Coşkun olmak üzere Yasin Akkaya ve Fikret Avcı gibi futbol kariyerleri parlak olan Geyveli oyuncuların olması aynı zamanda da Nurettin Çelikarslan yönetiminde yapılan transferlerin kalitelerinin tartışılmaz olması yatmaktadır. Doğan, Adem, Serdar, Özkan hem kaliteleri hem de efendilikleri ile takıma büyük destek vermişlerdir.

2

GeyveSpor 2009-2010 Sezonu. Kazimiyespor maçı

3

Geyvespor 2009-2010 Sezonu Şampiyonu- Yıldırımspor Kupa maçı Sakarya Atatürk Stadı


2010-2011 Sezonu (Gerileme Dönemi-Süper Amatörden 1.Amatöre Düşüş)

Geyvespor bu dönemde gerçekten hüsrana uğramış Süper Amatörde birbirinden zor rakiplerle mücadele etmiştir. Son haftaya kadar küme de kalma şansını sürdürse de son hafta rakibi Karaaptiler Akınspor a 2-0 mağlup olarak 1.Amatör Kümeye düşmüştür. Peki bu düşüşün sebebi nedir? Geyvespor bir sezon önce şaşalı bir sezon geçirirken bir sezon sonra ne oldu da bu hale geldi diye merak edenlere işte düşüşün bence gerekçeleri. Şampiyon olan kadrodan sadece 3-4 oyuncu ile yoluna devam eden Geyvespor giden oyuncularının yerini yaptığı transferlerle doldurmaya çalışmış bu dönemde yapılan transferler takıma istenen katkıyı sağlamamış Geyveli oyuncuların küstürülmesi ve takıma devam etmelerinin sağlanamamsı Geyvespor’un düşüşüne sebep olmuştur. Bu dönemde altyapıdan yetişen hiçbir oyuncunun takımda olmaması düşüşü daha sarsıntılı hale getirip az sonra da değineceğimiz 2.amatöre kadar giden bir süreci doğuracaktır. Geyvespor’da bu dönem de antrenörlüğü Ahmet Polat üstlenmiştir.

4

2010-2011 Sezonu – Son maç (09.05.2011) Karaaptiler Akınspor maçı

2011-2012 Sezonu (Çöküş Dönemi-1.Amatörden 2.Amatöre Düşüş)

Geyvespor’un en kötü geçirdiği sezon olarak tarihe geçecek olan bu sezonda çoğunluğu gençlerden oluşan 2-3 takviye ile ligde kalma mücadelesi veren Geyvespor sezona 4-5 maç kala havlu atarak 2.Amatör Lige düşmüştür. Peki bu düşüşün sebebi nedir? Düşüşün en büyük sebebi bence antrenman eksikliği ve hazır olmayan gençlerin oynatılması ve yapılan transferlerin takıma hiçbir fayda sağlamamasıdır. Bu dönemde Geyvesporumuzun antrenörlüğünü Ömer Kır yapmıştır.

5

2011-2012 Sezonu

2012-2013 Sezonu (……………. Dönemi )

… dönemi diyorum çünkü henüz daha yaşanmamış bu dönem inşallah Geyvesporumuzun Diriliş dönemi olacaktır. Bu dönem şuan itibari ile tamamen altyapıya yönelen ve gençlerden oluşan bir Geyvespor yetişiyor olması ile gelecek için bir ümit ışığının doğması demektir. Geyvespor da bu dönem de ben de naçizane gençlere ağabeylik yapmaya çalışırken Fikret Avcı da antrenörlük yapmaktadır. Geyvespor bu süreçte son 2 hazırlık maçında ilk olarak Sakarya Atılganspor u 4-2 ve Yazlıkspor’u 3-2 yenerek büyük ümit vaat etmiştir.

Geyvespor’un yaşanan bu 5 yıllık süreçte yalnız bırakmayan Geyvesporlulara şunu söylüyorum bekleyin müthiş bir Geyvespor yetişiyor. Hem altyapıda hem de A takımda müthiş gençler var ve eğer bu bilinçle devam ederlerse Geyvesporu 3-4 sene sonra tekrar süper amatör lig de görebiliriz.

734518_10151492338222836_1206990422_n

HAYDİ GEYVESPOR

UYAN VE DİRİL

SENİN YERİN BURASI DEĞİL…

2099 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle