Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Eylül 2012 | Gündem, Köyler, Manşet, Sakarya, Spor

 Geyve Eşme Köünden Onur Kurt Sakaryasporda furbol oynamaya başladı.

Onur Kurt’un Hikayesi

02.05.1994 ylında geyve Eşme köyünde dünyaya gelen Onur KURT  futbola Eşme Köyü Okulunun Bahçesinde,kendisinden 8-10 Yaş Büyük Abileri ile oynayarak Başladı.

10 yaşında Futbol başlayan Onur Kurt Futboluyla Bir anda dikkatleri üzerine Çeker.

Beden eğitimi öğretmeni Fatih Mehmet ÖZDİN Babası Recep KURT ile görüşerek Onurun Bir Kulube Yazılması gerektiğini ve ileride çok daha iyi yerlere gelebileceğini bu yeteneğini sezdiğini arkasında durulması gerektiğini belirtti. Onur KURT kendisinin futbolcu olmasında en büyük etkenin babası Recep KURT olduğunu ve ilk adımlarının Yörenin En Köklü kulubü GEYVESPOR olduğunu belirterek buraya yazdırdığını belirti. Lisansı olmadığı için Geyvespor’dan Ayrıldığını Adapazarı Kulüplerinden birtanesine yazılmasını söylediklerini belirtti. Adapazarı’nda İL ÖZEL İDARE SPORDA oynamaya başladı.

14 Yaşında Lisanslı Futbolcu oldu.

 İL ÖZEL İDARE SPORDA 3 Yıl oynadı. Bu kulüpte Kadir ŞİRİN Hocanın Yardımlarıyla ayrıca Vaadin DERELİ , Abdullah Vahap KARAGÜZEL hocaların katkılarınıda unutmadığını belirten Onur KURTun  Sakaryaspora Transferi önce  U 18 – Sonra A2 – VE SAKARYASPOR Olarak Gerçekleşti.

Sakaryasporda Bilerim MULA,Hasan Tuncel ve Tamer Tok Hocalarının katkılarını unutamadığını  belirten Kurt,U 18 Takımında  Beşiktaş ile ilk maçlarına çıktıklarını , Ayrıca Geçen senede u 18 de Galatasaraya atığı ilk golü unutamıyor..

Onur KURT’un SAKARYASPOR A Takımı ile ilk maçı Sancak Tepe Maçı olarak başlamıştır. Futbolu Çok sevdiğini belirten Onur KURT orta sahada Forvet arkası oynuyor.Futbol idolunün Hakan ŞÜKÜR olduğunu Yabancı Futbolculardanda Falcao yu beğendiğini belirtti. Hedefinin 3 büyüklerde süperligte oynamak olduğunu belirtiyor..

 www.geyvemedya.com ailesi oarak  Genç Futbolcumuza Başarılar diliyoruz..

Dualarımız seninle Onur..

Foto&Haber:Şeref ELMA

 

3791 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve’li Onur Kurt Sakaryaspor’da için 1 yorum

  1. METİN ÇİL dedi ki:

    ONUR EVLADIMIZI TEBRİK EDER BAŞARISININ DEVAMINI DİLERİM METİN ÇİL

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle