Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Ocak 2014 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Videolar, Yaşam

AVCILARIN KARACA HEYECANI

geyve ormanları karaca görüldü 2Geyve’li avcılar ormanlarımızda geyik gördüler.

Geyve ormanlarında görülen bir çift karaca domuz avcılarını heyecanlandırdı.

Geyve ve Bayat Köyü ormanlarında avlanan avcılar araçları ile seyir halinde iken karşılarına bir çift Karaca çıktı.Karacaların bakışları ile göz göze gelen avcılar bu anları telefonları ile kayıt altına alarak ölümsüzleştirmeye çalıştılar.

Bir zamanlar, Geyve ilçesi ormanların da sık görülen karacaların uzun zamandır gözükmüyordu. Bunun sebepleri arasın da kolay bir geçim kaynağı olarak görülen ormanlarımızın acımasızca talan edilmesi ve 3 kuruşluk rant için satılması yer almaktadır. Son zamanlar da kaçak orman kesimlerinin ve avlanmanın azalması sonucu ,uzun zamandır ormanlarımız da rastlayamadığımız karacalarımız geçen sene görülmeye başlamıştır. Bu sene ise köyler de bulunan bazı ahırların yanların da görülmüşler.

Karaca, ormanlarımızda çok sık rastlanan sevimli bir hayvandır. Her yerde görülür.Ormanların ıssız oluşu ve avcıların geyikleri avlamamasından dolayı, köy içerlerine kadar inmektedirler. Karaca avlayanların mutlaka başlarına bir sıkıntının veya bir belanın geleceği varsayılır. 

Erdinç TUNA-geyvemedya.com


Geyve ormanlarında geyik görüldü -Geyve ile geyvemedya

3467 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Ormanlarında Karaca Heyecanı için 1 yorum

  1. ümit dedi ki:

    böyle bilinçli değerli avcılarmz oldukça ormanlarımzda daha yakından ve daha keyifli izleriz

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle