Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 21 Eylül 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve, Manşet, Yaşam

Çakırın yeni Kitabı Kitapçılarda..

adalet çakır-geydim hırkayıGeyveli Adalet Çakır’ın yeni kitabı ‘GEYDİM HIRKAYI Safer Efendi’nin Sohbetleri’ çıktı.

Geyve’nin saygın ailelerinden Çakır Ailesi’nin eğitimci kızı Adalet Çakır’ın ‘GEYDİM HIRKAYI Safer Efendi’nin Sohbetleri’ adlı yeni kitabı Dergah Yayınlarından çıktı.

Geydim Hırkayı gönül, aşk ve irfan eri Safer (Dal) Efendi Hazretleri’nin sohbetlerinden bir demet sunuyor. Yok olmaya yüz tutmuş bir kültürü kayıt altına alan ve okura irfan aşkı veren çalışma, yeni kuşaklara bırakılacak güzel bir miras.

Adalet Çakır kimdir?

1969 yılında Geyve’de doğan Adalet Çakır, Geyve Kazımpaşa İlkokulu’nu bitirdikten sonra Geyve Kız İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldu.

Çakır, halen İstanbul Üsküdar’da Din Bilgisi öğretmenliği yapıyor.

Adalet Çakır’ın daha önce yayınlanmış ‘Abdülkâdir-i Geylani ve Kâdirilik’ adlı 2 ciltlik kitabı bulunuyor.
Kitabını 

 Geydim Hırkayı

KİTAP’TAN BİR KESİT

“Hiç kibirli olmayın, büyüklük taslamayın. İnsan küçüldükçe büyür. İnsanın kendini büyük görmesi şeytan fiilidir. Şeytana benzersin. Küçülürsen peygamber ahlâkı o, büyürsün. Aman ha! Hiç kimseyi hor hakir, kendinden küçük görme. Kendi nefsinden daha küçüğü yok. Duyabilene, anlayana sivrisinek saz, anlamayana kös de vursak az. Sakın büyüklenmeyin. Birbirinizi Allah için sevin. Sevgi oldu mu büyüklük olmaz artık, muhabbet hepsini siler. ‘Zerre kibri olan Cennet kokusu duyamaz’, diyor Efendimiz. E Cennet neymiş? Burada gecekonduya tavsın. Cennet’in ne olduğunu biliyor musun sen? Cennet’te Cemâl var. Hazreti Allah’ı göreceksin. Öyle, hâneye gittiğin zaman hâne sâhibi lâzım. Kuru boş evde insan olmaz. Cennet’in sâhibi Hazreti Allah. Orada Cemâl’ini gösterecek, Cehennem’de değil. Orada zebânîler var. Allah muhâfaza buyursun. Azap var orada. Merhametiyle Cennet’ine Cemâl’ine lâyık kılsın cümlemizi. İnsanın ölmemesi için doğmaması lâzımmış. İsteyerek mi doğduk? Yook, getirdiler. İsteyerek mi gideceğiz? Yok canım, vakti gelince gel diyecekler, tamam. İşte bu aradaki vakti güzel değerlendirmek, can tende, sıhhat bedende iken ibâdetle meşgul olunuz, zaman geliyor sonra yaptırmıyorlar. Üzülürsün.”

ADALET ÇAKIR’IN İLK KİTABI HEBERİ LİNKİ..     TIKLAYINIZ

çakırkitabı.2

3802 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle