Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 23 Ağustos 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Köyler, Manşet, Sür Manşet, Videolar

Geyve’de Para Etmeyen Karpuz Hayvanlara Yem Yapıldı

KARPUZ PARA ETMEYİNCE HAYVANLARA YEM OLDU

Geyve’de karpuz para etmeyince hayvanlara yem oldu.

Geyve Umurbey mahallesinde çiftçilik yapan Niyazi Önal, karpuz fiyatlarına isyan ederek, “İnsanlar 10 kuruşa yemedi, hayvanlar bali yesin” diyerek karpuzları hayvanlara yedirdi.

Karpuz bu yıl üreticinin yüzünü güldürmedi. Marmara bölgesinin meyve sebze diyarı Geyve’de  üretilen karpuz,10 kuruşluk fiyata rağmen alıcı bulamayınca hayvanlara yem oldu. Yaz aylarının vazgeçilmez ürünü olan ve aşırı yaz sıcaklarında bolca tüketilen karpuz, fiyatlarının düşük olmasına rağmen alıcı olmaması sebebiyle üreticinin elinde kaldı.

TARLADA ALICI YOK! MARKETTE 1 LİRA

Üreticiler tarla ile market arasındaki uçurumada isyan ediyor. Karpuz üretimi son yılların en yüksek seviyesine çıkmasına ve fiyatların 10 kuruşa kadar gerilemesine rağmen, pazar ve marketlerde karpuzun kilo fiyatı hala bir lira seviyesinden satışa sunuluyor. Bu fiyat uçurumundan hem üretici hem de tüketici zarar görüyor.

HAYVANLARA DÖKÜLDÜ

Geyve Umurbey Mahallesinden Niyazi Önal para etmeyen karpuzu hayvanlara yem olarak yedirdi.Karpuzu hayvanlara dökerken videoya çekip sosyal medyadan paylaşan Önal, “İnsanlar 10 kuruşa yemedi, hayvanlar bali yesin” diyerek isyan etti.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

 

2837 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle