Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 14 Haziran 2013 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Yaşam

Geyve YKD ve Geyve HEM “Yöre Yemekleri Yarışması” Düzenledi…

 


yemek.1Geyve Yerel Kültür Derneği, Geyve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile”Yöre Yemekleri Yarışması” düzenledi.

Belediye Parkında düzenlenen yarışmada 36 yemek yarıştı.

Yarışmaya sponsor olan firmalar; 1.olanaYılmaz Traktör-İmren Tesisleri (Bulaşık Makinası), 2.olanaVenüs-Coşkunlar Havai Fişek(ocaklı fırın), 3.olana Özgün Turizm (mutfak robotu), 4.olana Muhtarlar Derneği (Tencere takımı), 5.olana Altuğ Sigorta-Neşet Çakır(elektrikli fırın),6.olana Sonat müzikevi(gitar), 7.olanaGeyve Koop(çeyrek altın), 8.olanaYıldırım Kuyumculuk(gram altın) hediyelerini aldı.

Yarışmanın jüri üyeliğini; Fadime Özkul, Aykut Hulusi Dinçer, Vedat Altuntaş yaptı.

Yarışma sonunda, yarışmayı kazananlar açıklandı ve yemekler parktaki konuklara ikram edildi.

Alifuatpaşa Cemal Gürsel Orta Okulu Çok Amaçlı Salonundaki El Sanatları Kursları Yılsonu Sergi Programında, Yemek Yarışmasında 1. 2. 3.dereceyi alanların ve mansiyonların hediyeleri dağıtıldı. Ödülleri, yarışmacılara firma temsilcileri kendileri teslim etti. Firma temsilcilerine katkılarından dolayı teşekkür plaketleri takdim edildi.Yarışma ödülleri ile birlikte kurslarını bitiren kursiyerlerin diplomalarıda verildi.Ödül programına; Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık, Alifuatpaşa Belediye Başk.V Ş.Erkan Çalık, İl Genel Mec. Üyesi Neşet Çakır, Muhtarlar Der.Başk Süleyman Pınar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Beşir Nalbant, Şb Mdr. Davut Karamehmetoğlu ve protokol üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Ödül-palket ve diploma dağıtımından sonra, serginin açılış kurdelesi kesildi ve törene katılanlar birlikte sergiyi gezdi. Sergiden sonra programa katılanlara, “Yöre Yemekleri Yarışması”nda dereceye giren yemekler ikram edildi.

 

 

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

2519 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle