Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Eylül 2012 | Geyve, Gündem, Manşet, Sakarya

Orman İşletme Müdürlüklerine alınan işçilerden 4 tanesi Geyve de göreve başladı.

Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Orman İşletme Müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere toplam 59 yeni orman işçisi eğitimden geçirilerek göreve başladı.

Adapazarı Orman Bölge Müdürlüğü ve bağlı İşletme Müdürlüklerinde çalıştırılmak üzere yeni işe alınan 59 işçiye arazöz, su tankeri, su ikmal aracı ve yangın ilk müdahale aracı ile yangın ilk müdahale ekibi hakkında uygulamalı eğitim verildi.

Orman yangınları esnasında arazöz, su tankeri, su ikmal aracı ve yangın ilk müdahale aracında bulunan personele, yangına müdahale anında nasıl davranacağı, iş güvenliği, koruyucu kişisel güvenlik malzemelerinin kullanımı konusunda uygulamalı bilgiler verildi. Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Bayram Cankut, Orman İşletme Müdürü Nacettin Doğan, Mühendis Mehmet Çalışkan, Makine Mühendisi Cemal Barışık, Şaban Can ve Mehmet Şenyüz ile Adapazarı Orman İşletme Şefi Mehmet Yurtgan tarafından verilen eğitimlerde, işçilerden öncelikle can güvenliklerini ön planda tutmaları istendi.

Altı ay süre ile çalışacak olan işçilerden 15’i Adapazarı, 8’i Gölcük, 12’si İzmit, 7’si Hendek, 6’sı Akyazı, 7’si Karasu ve 4’ü Geyve Orman İşletme Müdürlüklerine dağıtıldı.

Türkyılmaz: “Aramıza hoş geldiniz”

Yangınların en büyük nedeninin ihmal ve tedbirsizlik olduğunun altını çizen Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, ormanları korumanın herkesin ortak bir mesuliyeti olduğuna işaret ederek, “Ülkenin topraklarına sahip çıkma ve yeşil bir cennet olarak yaşatma bilinci içerisinde hareket etmeliyiz. Ormanlarımızın korunması ve geleceğe taşınması, daha güzel altyapıyla buluşması adına 59 yeni genç ve heyecanlı işçi kardeşimizi kadrolarımıza katmanın heyecanını yaşıyoruz. Orman Genel Müdürlüğü Ailesine bugün itibari ile katılmış bulunuyorsunuz, aramıza hoş geldiniz. Hayırlı olsun” dedi.

Orman yangınlarının önüne geçecekler

Yangına ilk müdahalede hızlı hareket etmenin çok önemli olduğunu anlatan Türkyılmaz, “Geçen her sürede bir ağaç, bir fidan, bir canlı hayatını kaybetmekte, yeşil örtü siyaha dönmekte, hayatlar sönmektedir. Orman yangın işçileri tarafından yangına yapılan her müdahalede bir canlı, ölümden kurtarılmaktadır. Üstlendiğiniz görevi hiçbir zaman basit görmeyin ve her zaman yaptığınız işin hakkını vermeye çalışın. Yaptığınız işin hakkını vermeden hak arama hakkınızın olmayacağını hiçbir zaman unutmayın. Sizlerin işe alınmasında büyük katkıları olan Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ekonomi Bakanımız Zafer Çağlayan’a çok teşekkür ederken; ilimiz, bölgemiz ve ülkemiz için yangınsız bir sezon diliyorum” diye konuştu.

KAYNAK:sakaryarehberim.com

 

 

2460 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle