Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 16 Ağustos 2012 | Geyve, Manşet, Yaşam

Geyve Kaymakamı Akbıyık’tan Açıklamalar…

Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık, İlçede yapılan çalışmalar ile ilgili olarak bazı açıklamalarda bulundu:

Sosyal Konut Projesi:

Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü ve TOKİ arasında 2009 yılında imzalanan Sosyal Konut Projesi kapsamında, valilik koordinasyonuyla toplantılar yapıldı. Vakıftaki yoksul vatandaşlarımızın dosyaları incelenerek, ihtiyaç sahipleri belirlenecek. 80 konut Geyve ilçesine, 60 konut  Alifuatpaşa Beldesine yapılacak. 6 ay içinde yer tespiti yapılacak. Konutlar 1+1 veya 2+1 olacak. Uygun şartlar taşıyan aileler tespit edilecek, öncelikler tespit edilecek. Bu uygulama ile İlçemizde yapılan konut sayısı 200 geçecek.

Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık: “İlçemize yapılan konutlar ve yeni proje yatırımları için, başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, Sakarya Valisi Mustafa Büyük’e, AK Parti Sakarya Milletvekili Şaban Dişli’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.“dedi.

Hükümet Konağı:

Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünden, Hükümet Konağımızın  güçlendirilmesi raporu geldi. Gerekli yazışmalar sonunda projeler yapılacak.

Ramazan Yardımı:

Vakfımızda dosyası bulunan 390 kişiye toplam 40 bin TL Ramazan Yardımında bulunuldu. Ortalama 100 TL. banka hesaplarına yattı.’

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

1233 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Kaymakam Akbıyık;İlçemize 140 Konut Yapılacak.. için 1 yorum

  1. ADNAN DİNÇER dedi ki:

    Geyve için çalışan ve bir tuğla koyarak katkılarını esirgemeyen tüm Geyvelilere teşekkür ederim.Geyve gerekli hizmeti alarak arzu edilen seviyeye gelecektir.Başta kaymakamımıza ve tüm kamu kuruluşu ve sivil toplum kuruluşların çalışmalarında başarılar dilerim.Hayırlı ramazanlar.Allah yar ve yardımcınız olsun.En derin saygılarımla.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle