Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Şubat 2013 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Sakarya, Siyaset

hükümet k.5Geyve Hükümet Konağı ve Adliye Binasının Yeni Yeri Belli Oldu…

 

Geyve İlçesinde, hasalı olduğu için yeniden yapılması gereken Hükümet Konağının yeni yeri belli oldu.

Sakarya Valisi Mustafa Büyük’ün İlçeye yaptığı inceleme gezisi sırasında, İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık ve Belediye Başkanı Murat Kaya kendisini yeni Hükümet Konağının yapılacağı yere götürerek bilgiler verdi.

Kaymakam Akbıyık ve Başkan Kaya, Tepecikler Mahallesi Çiftlik Sokak ve Ankara Caddesine bağlantısı olan arsanın inşaat alanı olduğu açıkladı. Arsa sahibi olan T. Kaya’nın her türlü kolaylığı da gösterdiğini söyledi.

Vali Büyük kısa açıklamasında; Arsanın yerinin çok uygun olduğunu, inşaata bir an önce başlanılarak kısa sürede tamamlanması için ne gerekiyorsa yapılacağının bilinmesini istedi.

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

6481 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Hükümet Konağı ve Adliye’nin Yeni Yeri Belli Oldu… için 9 Yorum

 1. misafir dedi ki:

  t.kaya dan bu yer kaç milyona alınacak.bide bunu yazsanız.alifuatpaşaya hükümet konağını yapsaydınız allah taşmı atardı nasılsa geyveye bağlandık hem demiryolu ve karayoluna daha yakındı.

 2. engin dedi ki:

  başka yermi bulamadınız ya

 3. Ömer dedi ki:

  Yüz yıldır aman esnaf mağdur olmasın, aman çarşı taşınmasın zihniyeti ile Geyvemizin makus kaderi ile oynayanlar, birde böyle deneyelim bakayım..
  İşallah hayırlısı olur,Gerçekten son zamanda yapılan ve yapılacak projeler ile Geyvemizin çehresi değişecek gibi..
  İstanbuldan selamlar

 4. hüdaverdi dedi ki:

  bu yer güzel merkez alifuatpaşaya yaklaşmış olur.

 5. Bayram AKTAŞ dedi ki:

  Temel Eğitim İÖO diye bir okul yok. Bu okulun yıllardır kullanılan adı Geyve İO’ dur. Şuanda ise adı Geyve Ortaokul ve Geyve İlkokulu diye ikiye bölünmüştür.

 6. Bayram AKTAŞ dedi ki:

  Lütfen yayın organı olarak bunlara dikkat edelim.

  • Erdinç TUNA dedi ki:

   İlgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederiz..
   Okulun ismini yazarken özellikle dikkat çekerek o ismi yazdım..
   Geyvede eğitim camiası hariç , sorun bir kişiye Geyve ortaokulu neresi veya Geyve İÖ neresi diye kimse bir anda cevap veremez,,,
   Ama sorun birinde Temel Eğitim neresi diye size sokağın adresinide söylerler.
   Çünkü Geyvede bu okulun mazisine baktığımızda orası hala daha konuşmalarda Tepecikler Temel Eğitim olarak geçer..Çünkü bizatihi kendim de konuşmalarımda öyle kullanırım..
   Bu nedenden dolayı Kaymakamlık Binasının yeni yerini Goggle earth haritasında gösterirken bu seçeneği kullandım.
   Tekrar teşekkür eder, saygılar sunarım.

   • arif dedi ki:

    okul konusunda Namık hocama katılıyorum temel eğitim o okul için bir lakap bir patent olmuştur nasıl geyvemizde kişileri gerçek ismini bilmez ama lakabını söyledimi hemen tanınır ben ce bu okulumuzda aynen emsaldir ilçemiz açısında hayırlı olsun bunun kararını yöneticilerimiz en iyi şekilde yapmış incelemiş ve bir karara varmışlardır ben hayırlı olsun inşallah

   • Bayram dedi ki:

    Öncelikle şunu söylemeliyim ki size katılıyorum okulun adı temel eğitim diye kalmış. Ama bunu düzeltmek anlamında yapmamız gereken işler var bunlardan biride en azından çifte kullanım. Bazı öğrencilerimiz açık öğretim sınavına girmeye geldiklerinde bile diyorlar ya bu okulun adı bu muydu ? kimse bilmiyor diye işte bu yüzden doğruyu öğretmeliyiz.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle