Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Kasım 2016 | Alt Haberler, Geyve, Gündem, Manşet, Sür Manşet, Teknoloji

geyve-yeni-hukumet-konagi-ihalesi-insaati-1Geyve Hükümet Konağı ihaleye çıkıyor.

Geyve’de adeta her ay verilen kamu yatırımı müjdesine bir yenisi daha eklendi.Tepecikler Mahallesindeki yeni yerinde yapılması planlanan Geyve Yeni Hükümet Konağı ihale sürecinin başlamasıyla yeni bir aşamaya geçildi. Hükümet Konağının İhale tarihi 21 Aralık 2016 olarak belirlendi.

İlçe Merkezinde bulunan Hükümet Konağının deprem sonrası yıkım kararı verilmesi ile Geçtiğimiz yıllarda arazi arayışları başlamış ve Tepecikler Mahallesindeki arazi üzerine Hükümet Konağı ile Adalet Sarayının yapılması kararlaştırılmıştı. Yer tesbiti ve alt yapı işlemleri tamamlanan yeni hükümet konağı yapım işi ihaleye çıkıyor.

Daha öncesinde Geyve Hükümet Konağı Kompleksinin Zemin Etüdü, Plankote, Statik, Mimari, Elektrik ve Mekanik Projeleri yapılmış ve son olarak da ihale aşamasına gelinmişti.  İhale Sakarya  Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından yapılacak.murat-kaya

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; “ilçedeki kamu yatırımlarının büyük bir ivme kazandığı bu dönemde halkımıza Geyve Hükümet Konağı için bir müjdeli haber daha veriyoruz. Tepecikler Mahallesindeki arazi üzerinde son mimari tasarımı ile Hükümet konağımız ihaleye çıkıyor. Deprem sonrası sağlam zemini ile gözde bölgelerden olan Tepecikler Mahallesi son dönemde yapılan toplu konutlar ile göze çarpıyordu. Önümüzdeki ay ihalesi yapılarak inşaatına başlanacak olan yeni Geyve Hükümet Konağı bölgeye ayrı bir hareket ve güzellik katacak” dedi.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

geyve-hukumet-konagi-ihalesi

 

3515 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle