Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Mart 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Spor

Geyve halk eğitim açık ara önde…

IMG_1361Spora ve gençliğe hizmet sadece belediyelerin, spor kurumlarının olmadığına en iyi örnek Geyve halk eğitim müdürlüğü. Geyve halk eğitim müdürlüğü ilçede açtığı spor kursları ile başta ilçe halkı olmak üzere yetişen, eğitilen sporcular ile ülkeye hizmet ediyor.  Toplamda 12 branşta, 15 usta öğretici antrenör ile spora hizmet eden Geyve halk eğitim müdürlüğünün bünyesinde açılan spor kursları ve hocaları.

Karate branşında Uğur Kobaş, Memduh Sakarya, Yaşar Ordu

Halk oyunları Memduh Sakarya, Sevim Seniye Bekel, Neşet Çakır

Jimnastik Emel Sınırcı

Kick Boks Seydi Gökpınar

Aerobik, Pilates Emel Sınırcı

Güreş Mehmet Çaylı

Voleybol F.Egemen Ege, Burak Çavdar

Hentbol Fatih Özdin

Basketbol Ahmet Çınar

Futbol Fikret Avcı

Atletizm Tamer Tok

Mehter Takımı Erşan Kıvrak.

Bu kurslarda toplamda 500 yakın sporcu eğitim görüyor. Zannediyoruz ki il genelinde hiçbir halk eğitim müdürlüğü bünyesinde bu kadar çok spor kursu ve kursiyere sahip değil. Bu kursların açılması ve halka hizmet aşamasındaki mimarları da Geyve Halk eğitim müdürü İrfan Karaçayır, müdür yardımcıları Mehmet Doğan, Resul Nasır Günbilek ve Hamza Kaya. Geyve halk eğitim müdürlüğü açtığı kurslara ilave olarak okçuluk branşını ve talep olması halinde diğer spor branşlarını da açmayı düşünüyor.  

Salı günü akşamı kurs hocaları, Halk eğitim müdürü İrfan Karaçayır ve müdür yardımcıları ile birlikte ilçede sporu geliştirmek, sporcu sayısını daha yükseltmek için neler yapılabileceği adına bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıda 23 Nisan, 19 Mayıs ve sporu her kesime yaygınlaştırmak adına bir dizi kararlar alındı. Bu kararların özetini Geyve halk eğitim müdürlüğü bünyesinde “Herkes için bir spor branşı var” sloganı oluşturdu. Geyve ilçesinde yapılan spor kursları Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık ve Milli eğitim müdürü Beşir Nalbant tarafından da desteklenmektedir. Geyve halk eğitim tarafından açılan kurslarda yetişen sporcular bazıları il içinde, Türkiye şampiyonalarından madalyalarda kazandı. Hatta bu kurslarda spora başlayıp devam edenler ileriki hayatlarında milli sporcu, hakem ve antrenör de oldular.

 

Antrenörler adına Uğur Kobaş yaptığı açıklamada Geyve halk eğitim müdürlüğü sporda hizmet olursa böyle olur dedirtirdi. Bence Halk eğitimler içinde sporda zirvenin adı, hatta lideri Geyve halk eğitim müdürlüğü, mimarları da İrfan Karaçayır ve müdür yardımcıları. Geyve halk eğitim müdürlüğü aslında ülkeye hizmet ediyor. Bir spor adamı olarak emeği geçenleri kutluyorum.

 

 

 

 

2116 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Halk Eğitim açık ara önde… için 1 yorum

  1. YAŞAR ORDU dedi ki:

    ÇALIŞAN HALK EĞİTİM PAS TUTMAZ. Fazla söze gerek yok, ayrıca açığa çıkan cevherler de ortada. Her branş meyvelerini vermeye başladı emeği ve desteği olan herkese sonsuz teşekkürler.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle