Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 31 Ağustos 2012 | Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Yaşam

Eşme köyünde gerçekleşen kına gecesinde  yasa dışı ateşli silah kullananlar hakkında C.Savcısının  kararı gereğince tahkikat başlatıldı.

Geyve ilçesi Eşme Köyünde bir kına gecesinde çok sayıda silah atılması üzerine Cumhuriyet Savcılığı, düğünde çekilen kamera kayıtlarını incelemeye alıp magandaları tek tek tespit etti. 

Düğün ve bayramlarda kutlama amacıyla atılan ve birçok vatandaşın canının yanmasına sebep olan ateşli silahlarla ilgili Sakarya’da örnek bir uygulama gerçekleştirildi.

Tüm cezalara rağmen kolluk kuvvetlerinin bulunmadığı birçok eğlencede havaya atılan ateşli silahların son örneklerinden biri Eşme köyünde yaşandı.

27 Ağustos’ta yapılan bir kına gecesinde çok sayıda silahın atıldığı ihbarını alan jandarma ekipleri, Cumhuriyet Savcılığı’nın emri ile kına gecesinde çekilen kamera kayıtlarına el koyarak incelemeye aldı. İncelemeler sonucunda düğünde silah attığı tespit edilen kişilerin evinde yapılan aramada; düğünde kullanılan silahlar ele geçirildi.

Yapılan çalışmalar sonucunda düğünde silah atan Z.G., G.E.,M.A., S.Ş., D.A. ve E.K hakkında Ateşli Silahlar ve Bıçaklar İle Diğer Aletler Hakkında Kanun ile Avda, Sporda Kullanılan Tüfek, Nişan Tabanca ve Açık Bıçak Yapımı Alımı, Satımı ve Bulundurmaya Dair Kanuna Muhalefet suçlarından işlem yapıldı. 

2172 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle