Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 01 Temmuz 2017 | Alt Haberler, Ekonomi, Geyve, Manşet, Sür Manşet, üst Haberler

Geyve Belediyesinin Kütahya’dan Misafiri vardı

Merak eden geliyor!

‘Kendi kendine yetebilen belediye’ olarak anılan Geyve Belediyesinin Kütahya’dan misafiri vardı. Eskigediz Belediye Başkanı Ercan Şimşek ve ailesi Geyve’yi gezdi.

Kurduğu parke üretim tesisleri, asfalt plantı ve diğer hizmetleri nasıl ürettiği merak edilen Geyve Belediyesinin Kütahya’dan misafiri vardı. Kütahya’nın Eskigediz Belediye Başkanı Ercan Şimşek eşi ve oğluyla birlikte Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın misafiri oldu. Bir süre belediye de sohbet eden başkanlar ardından parke üretim tesisi ve belediye kaynaklarıyla yapılan projeleri gezdiler.

90 bin ton asfalt atarak büyük sükse yapan Geyve Belediyesi ara sokaklar ve mahalle yollarını da kendi ürettiği parke ile kaplıyor. Asfalt plantı kurarak soğuk asfalt üretmeye başlayan Geyve Belediyesi bölge halkının buluşma noktası olacak 50 dönümlük sosyal tesisleri de tamamlamak üzere. Geyve’yi ve Geyve Boğazına tepeden bakan, tamamı ahşap tesis misafir belediye başkanı tarafından oldukça beğenildi. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya tesiste seyir kulesi, hayvanat bahçesi, oyun parkı, kafe restoran olacağını söyledi

Tarihi Alifuatpaşa Köprüsünün bulunduğu bölgede ve Parla Tepesi’nde de çok ciddi projeleri olduğunu anlatan Başkan Kaya “Parla tepesine büyük bir müze kuracağız. Sadece müze değil aynı zamanda şehrin hatta bölgenin nefes alma noktası olacak. Sosyal donatı alanlarıyla muhteşem bir eser için hazırlıklarımız sürüyor. Tarihi Alifuatpaşa Köprüsü’nün olduğu bölgede de Türkiye’de ses getirecek bir proje hayata geçireceğiz. Projesi hazır” dedi.

Kütahya Eskigediz Belediye Başkanı Ercan Şimşek Geyve’nin kamu yatırımlarından ve belediyecilik hizmetleri açısından çok iyi noktada olduğunu belirterek “Geyve’nin doğal dokusuna uygun işler yapılmış. En önemlisi kamu adına yapılması gereken ne varsa yapılmış. Belediye başkanı arkadaşımızın ilçesine hizmet alabilmek için harcadığı mesaiyi yakinen bilen birisi olarak, hizmetleri yerinde görmek beni mutlu etti” dedi..

Geyvemedya/Haber Merkezi

 

3480 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Geyve Belediyesinin Kütahya’dan Misafiri vardı için 1 yorum

  1. Feridun ÇAyır dedi ki:

    Bu habere şaştım ya hu.. Kütahyanın Gediz ilçesinde 10 sene çalışmışlığım var. Nüfusları aşağı yukarı aynıdır. Gediz i görün, şehircilik, kültür vs açısından Geyve yi 5 e katlar. Çok daha düzenli geniş caddeleri, özel hastanesi, özel etüt merkezleri, vs var. Geyve, çok sönük kalır. geyve tarım kenti, Gediz ise ticaret ve hizmet şehri… Adamların çöp toplama sistemleri, halka açık, süper park ve bahçeleri, şehir kıyısında süper piknik alanları var, üstelik bölgesel bir festivale ev sahipliği yaparlar her yıl… Geyve, Gedizin yanında köy kalıyor… Gediz de halk daha kibar, daha kültürlü.. gediz, Geyve nin nesini örnek alır diye düşündüm.. geyve nin ileri gelenlerini bir geziyle Gediz e götürüp inceleme yaptırmak gerekir diye düşünüyorum.. ve Geyve ye geldim geleli bunu yakın çevreme sürekli söylerim.. ESki Gediz, 1970 depreminde yanmış, ama yeniden yapılanmış. Gediz ise 1970 depremi sonrasında yeniden yapılmış ama o tarihten bu yana çoook gelişmiş… uzatmayım.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle