Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Eylül 2013 | Alt Haberler, Eğitim, Geyve

Geyve ALOHA’dan ücretsiz tanıtım dersleri

aloha040913_1Geyve Aloha Mental Aritmetik’den ücretsiz tanıtım dersleri için pazartesi günleri hariç,her gün saat 10.00-17.00 arası kurumdan ve 7/24 cep telefonundan randevu alabilirsiniz.

İletişim: Kurum tel. 5175014 cep:0532.697.33.76
ALOHA NEDİR?
Aloha Mental Aritmetik 4-13 yaş grubundaki çocuklar için özel olarak tasarlanmış bir beyin ve zihin gelişim programıdır.Program aritmetik öğretimi için abaküsü bir araç olarak kullanarak, beynin sağ ve sol lobunu güçlendirir.
Beynin her iki lobunun da vücudumuzda belirli görevleri vardır.

Fotoğrafik hafıza, yaratıcılık, sezgi, iletişim, yüzleri hatırlama, sesleri ve melodileri akılda tutma, sözlü anlatım, anlama, problem çözme, mantıksal akıl yürütme, soyutlama vb.

ALOHA MENTAL ARİTMETİK ile çocukların dikkat eksikliği, konsantrasyon ve odaklanma sorunu ortadan kalkıyor. Beynin her iki lobu aynı anda egzersiz yapıyor ve mükemmel şekilde çalışan beyinler ortaya çıkıyor.
Çocuklar, ALOHA Mental Aritmetik programı ile eğitim gördükçe, aritmetik işlemleri (toplama, çıkarma, çarpma, bölme) kağıt, kalem, hesap makinası gibi benzeri araçlara ihtiyaç duymadan kolaylıkla zihinden yapabilme becerisine sahip olurlar.

 

ALOHA MENTAL ARİTMETİK

Aloha Mental Aritmetik Programı, 4-13 yaş grubundaki çocukların, zihinsel gelişimini artırmak , konsantrasyon ve dikkat sorununu ortadan kaldırarak, matematik dersindeki başarılarını en üst düzeye çıkarmak için kapsamlı bir müfredat çerçevesinde eğitim alanında uluslararası akademik kariyere ve deneyime sahip olan Aloha Uzman Eğitmenleri ve akademisyenleri tarafından oluşturulmuş, tüm beyin geliştirme programıdır.

Aloha Abaküs Mental Aritmetik Programı 2 aşamadan oluşur:

1. Abaküs Yöntemi(Soroban):
Abaküs matematiksel bir araç olarak 3000 yıldan fazla Çin’de kullanılan, Yunan bilgini Tetramachus tarafından isimlendirilen daha sonra Mezopotamyalılar tarafından matematiksel bir araç olarak geliştirilmiştir. Abaküs bilgisayarın atası olarak adlandırılır. Abaküs(soroban) Aloha Mental Aritmetik müfredatının temelini oluşturmaktadır.Bu bölümde öğrencilerimiz ilk altı ay boyunca bütün sayısal işlemlerini abaküs (soroban) üzerinde yaparlar.

Çocuğunuzun Oyuncağı Abaküs

2. Görselleştirme Yöntemi:
Bu öğrenme sürecinden sonra abaküsü zihinde görselleştirme yöntemine geçilir. Bu aşamada abaküsü zihinde görselleştirmek için üzerine soroban resmedilmiş flash kartlardan yararlanılır.Mental aşamaya geçen öğrencilerimiz abaküs kullanmadan zihinden hesaplamalar yapmak için eğitilirler.Bu eğitim süreci çocukların odaklanma konsantrasyon dikkat olgularını artırır. Onların bilgiyi öğrenme, yorumlama ve hayata uygulama konusunda kazanımlar elde etmesini sağlar.

2080 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle