Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Eylül 2012 | Geyve, Gündem, Manşet, Yaşam

 Geyve’de Kurban Pazarlıkları Başladı…

Bu yıl 25-26-27 ve 28 Ekim 2012 tarihlerinde kutlanacak olan Kurban Bayramı öncesinde kurbanlıklar ahırlarda yerini aldı.

 

Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle bir yıl boyunca özenle bakılan kurbanlıklar, ahırlarda satışa sunulmak üzere sahiplerini beklemeye başlarken kurbanlık satışlarınında hızlandığı gözlendi.

Geyve’de özellikle kurbanlık hayvanlarda rağbet hisseli büyük baş hayvanlara  olurken sıkı yapılan pazarlıklarda dikkatlerden kaçmıyor.

İlçe de şimdiden piyasaya çıkan küçükbaş hayvanlar 500-800 TL arasında satılırken ,büyükbaş hayvan alıcıları ise kurban için 3 bin – 6  bin TL arasında parayı Kurban için ayırmak zorunda kalacaklar.

Kurban Bayramı’na yaklaşılırken, kurbanlık satın almak isteyenlerin, kurban fiyatlarının daha da artmasından endişe ettikleri bunun içinde şimdiden çiftliklerdeki mal sahipleri ile   en iyi kurbanı en makul fiyata alabilmek için sıkı pazarlıklar yapılmaya başlandı.

 Erdinç TUNA-geyvemedya.com 

4246 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle