Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Aralık 2017 | Alt Haberler, Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, üst Haberler

GEDEP Projesi Kapsamında Alınan Kitaplar Okullara Dağıtıldı

GEDEP Projesi Kapsamında Alınan Kitaplar Okullara Dağıtıldı

Geyve Öğretmenevi Toplantı Salonunda yapılan programda Değerler Eğitimi Projesi (GEDEP) kapsamında temin edilen kitapların dağıtımı ile “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okullarımıza bayraklarının teslim töreni yapıldı.

Geyve’de Değerler Eğitimi Projesi kapsamında ortaokul ve lise öğrencileri için Milli Eğitim Komisyonu tarafından tespit edilerek 4 ayrı kategoride değerlendirilen ve Kaymakamlığımız tarafından temin edilen 5350 kitap, öğrencilere ulaştırılmak üzere okul müdürlerine teslim edildi. Törende Kaymakam İlyas Memiş ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Doğan birer konuşma yaptı.

Kaymakam İlyas Memiş konuşmasında; Öğrencilerimize milli, manevi ve ahlaki değerlerimiz ile kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla başlatılan GEDEP Projesi kapsamında öğrencilerimizin okuması için 4 farklı kategoride 5 kitap tespit edildiğini ve bu seçilen kitapların Mayıs ayı sonuna kadar her öğrencimiz tarafından okunması amacıyla çalışma yapılacağını ifade etti.

Ayrıca 2017 yılında gerek çevre temizliği, gerekse hijyen bakımından İlde belirlenen komisyon tarafından yapılan incelemeler neticesinde başarılı bulunan İlçemizdeki okullardan Geyve Elvan Bey Anadolu Lisesi, Geyve Osmangazi Ortaokulu, Geyve İlkokulu, Geyve Süleyman Gülsüm Odabaş İlk ve Ortaokulu, Geyve Doğantepe YBO, Geyve Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Geyve Atatürk İlkokulu, Geyve Anaokulu ve Geyve Ahmet Yesevi İlkokulu Beyaz Bayrak ödülüne layık görüldü. 2016 yılında Beyaz Bayrak alan Akdoğan İlk ve Ortaokulu, Alifuatpaşa Ortaokulu, Geyve Hasan Melih Can İlkokulu ve Halk Eğitim Merkezi ile birlikte İlçede toplamda 12 Beyaz Bayraklı eğitim tesisi bulunmaktadır.

Program sonunda Okul müdürlerine ödülleri ve bayrakları Kaymakam İlyas Memiş tarafından takdim edildi.

Ercan DEMİR-Geyvemedya.com

1359 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle