Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 12 Ağustos 2011 | Geyve, Gündem, Manşet

Geçersiz Ehliyet İle 33 Yıl Çalıştı…

 

Geyve İlçesi Alifutapaşa Beldesinde yaşayan Cevat Güngör, sürücü belgesini yenilemek amacıyla Geyve Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliğine müracaatta bulunca şok oldu. Büro Amirliği, ehliyetin alındığı Eskişehir İlinden bilgi talep edince, gelen yazıda ehliyetin geçersiz olduğu bilgisi verildi. Alınan bilgi üzerine Güngör’ün ehliyetine el konuldu.

 

Ehliyet sahibi Cevat Güngör bu konuda şu açıklamayı yaptı: ‘1978 yılında Eskişehir İlinden aldığım bu ehliyet ile 33 yıl çalıştım. 1983 – 1986 yılları arasında kendi aracım ile şehirlerarası yolcu taşıdım. 1986 yılından bu yana kendi aracım ile sebze meyve taşımacılığı yapıyorum. Yaptığım bu işlerden dolayı Bağ-Kurdan emekli oldum. Vergi dairesinde,Şoförler Odasında kaydım var. Hiç ceza puanım yok. Bana verilen bilgilere göre; ehliyeti aldığımda 17 yaşında olduğum için ehliyetim geçersizmiş, peki başvuruda bulunmasa idim ne olacaktı. Bana ehliyeti veren kurum belgelerime hiç mi bakmadı.’

 

Alınan bilgilere göre; 2918 sayılı trafik kanununun 56.mad. göre 1987 yılından bu yana sürücü kursu sertifikası gereği devreye girdi. Güngör bir sürücü kursuna başvuruda bulunacak ve ehliyetini öyle alacak.

 

Sehven yapılan bu hatanın bedelini neden sadece Cevat Güngör’ün ödediği ise ayrı bir merak konusu oldu.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

 

1746 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle