Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 24 Mart 2013 | Alt Haberler, Geyve, Yaşam

Gazeteci Hasan SUTAY Geyve’de Konferans Verdi.


IMG_2330Gazeteci Hasan SUTAY konferans vermek için Geyve’deydi.

Zaman gazetesi Geyve temsilciliği tarafından davet edilen SUTAY, Mehmet Akif Kongre ve Kültür Salonunda konferans verdi. Konferansa hayli ilgi vardı.

Konferans Zaman gazetesinin tanıtım filmleri ve sonrasında Kur’an Tilaveti ile başladı.

Gazetecilik hayatından, Zaman gazetesinin kuruluş aşamalarından, yaşanılan zorluklardan, gazetecilik mesleğinin iniş çıkışlarından bahseden SUTAY; konuşmasının sonunda izleyicilerin sorularını cevapladı.

Hasan SUTAY kimdir?

1961 yılında Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı İmranlar köyünde doğdu. İlkokulu köyde okuduktan sonra, yatılı olarak Savaştepe Öğretmen Lisesi’ne girdi. 6 yılı yatılı okudu. 1978 yılında Savaştepe Öğretmen Lisesi’nden mezun oldu. Ankara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’na girdi. Anarşik hadiseler yüzünden uzun süre okula devam edemedi. 3. sınıftan 2 ders bırakarak ayrıldı. 1985 yılında Refah Partisi’nin başında Ahmet Tekdal’ın bulunduğu dönem Basın ve Halkla İlişkiler sorumlusu olarak 6 ay kadar çalıştı. Zaman gazetesinin kuruluş aşamasından itibaren (Ağustos 1986) değişik servislerde vazife yaptı. Yurt haberleri, kültür sanat, özel kalem, muhasebe, gençlerle diyalog, açık sütun köşesi, haber merkezi, (Konya) temsilcilik, istihbarat şefliği gibi. 1994 yılı mayıs ayından itibaren Aksiyon dergisinin kuruluş faaliyetlerinde bulundu. Daha sonra 1,5 yıl yazı işleri müdürlüğü yaptı. Bir yıl kadar Zaman Gazetesi kültür sanat servisi sorumluluğu yaptı. Hodri Meydan ve Basın Harmanı’nın hazırlanmasına katkıda bulunuyor.

R.Eser-www.Geyveeğitim.com

2539 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle