Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Temmuz 2013 | Dünya, Gündem, Spor

Fenerbahçe’nin cezası kaldırıldı..

fenerbahçenin cezası kaldırıldıFenerbahçe Şampiyonlar Ligi kuralarında yer alacak. Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe yarın Şampiyonlar Ligi’nden kuraya katılacak, açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe’nin UEFA cezasını CAS durdurdu. Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi’ne gidecek. Fenerbahçe UEFA cezası son dakika bilgileri rotahaber.com’da.

Fenerbahçe Kulübü’nden Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada CAS’ın yürütmeyi durdurma kararı aldığı belirtildi….

İşte o açıklama: “UEFA Tahkim Kurulu’nun Kulübümüzün 2 yıl süreyle UEFA müsabakalarından men yönündeki kararın yürütmesi CAS tarafından durdurulmuştur.”

Konuyla ilgili olarak Fenerbahçe’nin resmi internet sitesinden şu açıklama yapıldı:

“Başkanımız Aziz Yıldırım, Fenerbahçe’nin yarın çekilecek Şampiyonlar Ligi Kurası’na katılacağını ve yolunan Şampiyonlar Ligi’nde de devam edeceğini açıkladı.”

İşte Aziz Yıldırım’ın FBTV’deki açıklamaları:

“Sevgili Fenerbahçeliler iyi günler diliyorum. Bugün önemli gelişmeler oluyor. Şike ve teşvik sürecinde çok üzüldük. Hak etmediğimiz şeyler yaşıyoruz. Futbolcuların açıklamaları ve kongre üyelerine teşekkür ediyorum. İçeride hainler de vardır. Ama temizlenecektir. Ama şu bilinsin. Fenerbahçe yarınki kura çekiminden itibaren Şampiyonlar Ligi’ne katılacaktır. Bu mücadele sonuna kadar devam edecektir. Hepinize hayırlı olsun diyorum.”

Peki Aziz Yıldırım’ın açıklaması ne anlama geliyor. İşte cevabı…

Fenerbahçe’nin 2, Beşiktaş’ın ise 1 yıl Avrupa kupalarından men edilmesinin ardından, iki kulüp de Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) başvurdu. CAS da dün yaptığı resmi açıklamayla iki kulübün başvuru dilekçelerinin kayda alındığını bildirdi.

Bu gelişmenin ardından UEFA; Fenerbahçe ve Beşiktaş hakkındaki nihai kararını vermesi için CAS’a 3 tarih verdi. UEFA tarafından CAS’a gönderilen yazıda “İki kulüple ilgili kararınızı 30 Temmuz, 8 Ağustos ve 25 Ağustos tarihlerinden birinde verebilirsiniz” denildi. Söz konusu tebligatlar kulüplere de gitti.

Yani bu tarihleri kulüpler de kabul ederse işleyiş normal seyrinde gidecek. İki takım da yarınki Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi kuralarına katılabilecek. Hatta maçlara bile çıkabilecek.

Ancak bu 3 tarihten birinde verilen kararda Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın cezaları bir kez onanır kulüpler CAS tarafından “suçlu” bulunursa iki ekip de Avrupa’dan men edilecek.

Oynadıkları maçlar “geçersiz” sayılıp yerlerine Türkiye’den başka takımlar gidecek.

1230 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle