Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 22 Ocak 2013 | Gündem

erdoğanın ekmek çıkışıErdoğan’ın ‘ekmek’ sözleri Arap Ülkelerinde Yankı Buldu

Başbakan Erdoğan’ın ekmek israfıyla ilgili sözleri israfın ileri düzeylerde olduğu Arap ülkelerinde de yankı buldu. Kuveytli yazar Kholoud El Khames, Kuveyt’te El Enbaa gazetesinde dün yayınlanan makelesinde Erdoğan’ın ekmek israfına açtığı savaşa dikkat çekti.

Başbakan Erdoğan, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın, ”Ekmek İsrafını Önleme Kampanyası”nın başlaması dolayısıyla TOBB İkiz Kuleler’de düzenlenen törendeki konuşmasında “Ekmek israfının karşılığı olan 1,5 milyar lira ile 162 bin asgari ücretliye maaş ödenebileceğini, 500 okul, 500 yurt ya da 500 kilometre bölünmüş yol yapılabileceğini belirterek, ”Milletçe bir öz eleştiri yapmak durumundayız, ekmeği alırken, ekmeği bölerken, ekmeği sofrada, masada öylece bırakırken artık bir değil, bin defa düşünmek zorundayız” demişti.

Türkiye ve Erdoğan hayranı olarak tanınan Kuveytli kadın yazar Kholoud El Khames, Erdoğan ile ilgili yazdıklarının doğruluğunu insaf sahibi herkesin görebileceğine işaret ederek, fertlerin kişisel davranışlarından hükümetin sorumlu olmamasına rağmen “asrın lideri” diye nitelendirdiği Erdoğan’ın toplumda gördüğü olumsuz bir olguyu ortadan kaldırmak için çözüm ürettiğini söyledi.

Makalesinde ülkesindeki olumsuzluklara da değinen El Khames, “Yediğimiz kötü, tedavimiz kötü, soluduğumuz hava kötü. Denizlerimizi atıklarla, bölgemizi fuhuşla, projelerimizi rüşvetlerle ifsat ettiler. Kopya çekmelerine göz yumarak öğrencilerimizi bozdular. Hayatımızı ifsat ettiler. Fakat seslendiklerimizde “utanma duygusu” yok ki” dedi. Yazar, Kuveyt hükümetini eleştirerek, tüm bu bozulmadan ve olumsuzluklardan hükümetin sorumlu olduğunu ifade etti.

1178 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle