Hoşgeldiniz  

admin | 01 Haziran 2013 | Gündem

Erdoğan; Br avuç kaymak tabaka bunlar…

Başbakan Erdoğan, İlim Yayma Cemiyeti’nin genel kurulunda konuştu.

Konuşmasında Gezi Parkı olaylarına değinen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, mahkemenin dün akşam verdiği “Gezi Parkı çalışmalarını durduran” kararı ile ilgili olarak da “zamanlama çok enterasan” açıklamasında bulundu.

Türkiye’de  milletin dediğinin olacağını anlatan Erdoğan, “Bir  avuç kaymak  tabakanın bu ülkeye dayatma yapmasına da  müsaade etmeyiz.” şeklinde  konuştu.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

Sandıkta mücadele edemeyenler, farklı girişimlere yöneliyorlar. Gençlerimizi bu tür girişimcilerden korumamız lazım. Taksim’i yayalaştırma projesi kapsamında orada duvar yıkılıyor, bir genişletme çalışması yapılıyor ve 6-7 ağaç kesiliyor. Bunlar farklı bir yere dikilecektir. Bunlara rağmen bizi “ağacı yok etmekle” suçluyorlar.

Eğer ağaç dikmek istiyorsanız, derdiniz ağaçsa biz verelim dikin. İlla Topçu Kışlası burada olmaz, diyorsanız kusura bakmayın, olacak. Topçu Kışlası olmayan bir şey değil, daha önce olup da yıkılanı biz yapıyoruz. Olay bu.

“BİR AVUÇ KAYMAK TABAKA”

Bir  avuç kaymak  tabakanın bu ülkeye dayatma yapmasına da  müsaade etmeyiz. Bu ülkede  kaymak tabakanın dediği olmuyor. Bu ülkeyi  artık bir kısım  medya  yönetmiyor. Bu ülkede sadece milletin dediği  olur. Taksim Gezi  Parkı’ndaki eylemin bitirilmesini istiyoruz. Oradaki  projeye onay veren  CHP’nin kalabalıkları tahrik etmekten vazgeçmesini bekliyoruz.

MAHKEMENİN KARARINA TEPKİ

Beni üzen başka bir şey var. Dün bu kadar sıkıntıların olduğu bir anda, idare mahkemesi karar veriyor. Karar da zamanlaması da çok enterasan. İdarenin savunması alınıncaya kadar yürütme durduruldu. Şu an inşaat mı başladı, proje mi ilan edildi. Dün akşam saatinde ne oldu da geldin böyle bir açıklama yapıyorsun. Bu ülkede bu kadar atılan adımı dikkate almaması uygun değil. Hele hele yargı. Bakın muhalefet bu kararın arkasına sığındı.

Kaynak: aktifhaber.com
636 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle