Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 27 Kasım 2012 | Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet

Doğal güzellikleriyle her mevsim farklı ve büyüleyici görüntü sergileyen Doğançay, şelaleleri ve doğa yürüyüş parkurlarıyla doğa severlerin uğrak noktası haline geldi.

İstanbul ve Ankara arasında yeralan ve Marmara Bölgesi’nin oksijen deposu Sakarya  Geyve’nin doğal güzellikleri, her mevsim bir başka güzel. Sonbaharda kartpostalları kıskandıracak renk tonları ve sessizliği özellikle yoğun ve stresli iş temposundan kurtulmak isteyenler için adeta bir nefes gibi. Sakarya ve çevresi özellikle hafta sonu ailesiyle fotoğraf çekmek, trekking yapmak ve piknik yapmak için bölgeyi tercih eden metropol insanların akınına uğruyor.

Doğal güzellikleriyle ön plana çıkan yerlerden biri de Cumhuriyet döneminde Almanlar tarafından yapılan tren istasyonuyla sinema ve dizi sektörünün stüdyosu haline gelen Geyve Doğançay, şelaleleri ve doğa yürüyüş parkurlarıyla da doğa severlerin uğrak noktası haline geldi. Geyve boğazının ortasında bulunduğu için sert rüzgar alan Doğançay da her an havada yaprak görmek mümkün. Sonbahara girerken adeta renk kartelası gibi olan Doğançay, Anadolu’dan doğup Karadeniz’e akan Sakarya Nehri’ne de komşuluk yapıyor.

 

 

 

 

 

2717 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle