Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 11 Aralık 2013 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Sağlık

DİYALİZ HASTASININ İMDADINA AMBULANS VE İL ÖZEL İDARESİ EKİPLERİ YETİŞTİ.

Taraklı da diyaliz hastasına ambulans ve il özel idare ekipleri ulaştı..2Taraklı’da kar yağışı ve tipi nedeniyle yolu kapanan köyde mahsur kalan diyaliz hastası, 112 acil ambulans ve İl Özel İdaresi ekiplerinin işbirliği ile hastaneye yetiştirildi.
Sakarya İli Taraklı İlçesinde kar yağışı ve tipi nedeniyle yolu kapanan Avdan köyünde mahsur kalan diyaliz hastası Güler Çağlar, 112 acil ambulans ve İl Özel İdaresi köy hizmetleri ekiplerinin işbirliği ile hastaneye yetiştirildi.
Taraklı İlçesine bağlı Avdan köyünde yaşayan ve haftada 3 kez diyalize girmesi gereken Güler Çağlar(47), kar yağışı ve tipi nedeniyle yolu ulaşıma kapanan köyde mahsur kaldı. Köylülerin haber vermesi üzerine Taraklı 112 Acil Sağlık Hizmetleri ekipler ambulans ile İl Özel İdare Sekreterliği’ne ait bir Greyder hastayı almak için merkeze 12 kilometre mesafedeki köye hareket etti.
Kar kalınlığının 70 santimetreyi aştığı köy yolunda, bazen Greyder yolu açarak öne geçti, bazen de paletli ambulans karın üzerinde gitmeye çalıştı. Kısa sürede köye ulaşan kurtarma ekipleri, hastayı ambulansla ana yola, buradan da Geyve Devlet Hastanesi Diyaliz Merkezi’ne ulaştırırken,Greyder ise köy yolunu tekrar ulaşıma açtı.
Diyaliz hastası Güler Çağlar’ın eşi Mehmet Çağlar, hastanın haftada 3 kez diyalize girmesi gerektiğini ifade ederek, kar kış dinlemeden köye gelen 112 acil ve özel idare yetkililerine teşekkür etti.

İzzeetin KÖMÜRCÜ-TARAKLI

1785 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

GEYVESPOR ŞAMPİYONLUK MAÇI

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle