Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Ekim 2012 | Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset

CHP Refaranduma Hazır

Cumhuriyet Halk Partisi Belde Örgütleri 21 Ekim Pazar günü yapılacak olan belediyelerin kapatılıp kapatılmamasıyla ilgili referanduma hazırlıklarını tamamladı. CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, CHP Alifuatpaşa Belde Örgütü’nü ziyarette bulundu.

 

Yeni Büyükşehir Belediyesi yasasıyla birlikte Sakarya’da kapatılacak 12 beldenin Cumhuriyet Halk Partisi Örgütleri, 21 Ekim Pazar günü halkın kendi kararını kendisi vermesi için çalışmalarına devam ediyor. CHP İl Başkanı Ecevit Keleş ve İl Yönetim Kurulu üyeleri, yeni yasayla birlikte kapatılacak olan Alifuatpaşa Belediyesi’nde CHP Alifuatpaşa Belde Örgütü’yle bir araya geldi. Keleş, CHP Geyve İlçe Başkanı Atilla Zeytinoğlu ve Alifuatpaşa Belde Örgütü Başkanı Şevket Arık’la beldede yapılan çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulundu. Alifuatpaşa Belediyesi’nde 21 Ekim Pazar günü beş noktaya sandık kurulacağı belirtildi.

 

Belediyen kapatılsın mı?

 

Sakarya’da kapatılacak belediyelerde halka sorulmadan hareket edilmenin halkı adeta yok saymakla eş değer olduğunu belirten İl Başkanı Ecevit Keleş,” İlimizde 12 tane belediye kapatılırken köyler ise mahalle statüsüne düşürülecektir. Büyükşehir Belediyesi, hizmet sunabilme noktasında büyük zorluk yaşayacağı gibi buradaki vatandaşlarımız da mağdur olacaktır. Tamamen orada yaşayan vatandaşları ilgilendiren bir konunun bu kadar acele bir şekilde uygulanması, halka gerekli bilgilendirmenin yapılmadan harekete geçilmesi halkı tanımamak, vatandaşın düşüncesine saygı göstermemektir.”sözlerini ifade etti.

 

Örgütlerimiz hazır

 

Örgütlerdeki hazırlıkların tamamlandığını söyleyen Ecevit Keleş,”Cumhuriyet Halk Partisi olarak kapatılacak olan tüm beldelerimizde halkımıza ‘belediyeniz kapatılsın mı kapatılmasın mı’ diye soracağız. Broşür ve afiş çalışmalarımız gün itibariyle örgütlerimiz tarafından yapılmaktadır. Kapatılacak beldelerdeki belde örgütlerimiz, 21 Ekim Pazar günü belirlenen yerlerde halkımızdan evet ya da hayır cevabını bekleyecektir. Halkın sesini duyurmak bizlerin birincil görevidir. Tüm halkımızı belediyelerine ve geleceklerine sahip çıkmaya davet ediyorum.”dedi.-


1300 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

CHP Refarandum’a Hazır için 1 yorum

  1. majesteleri dedi ki:

    işiniz gücünüz fitne çıkartmak.nerde memleket için hayırlı bir icraat varsa karşısınız.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle