Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Haziran 2013 | Alt Haberler, Geyve, Sağlık, Sakarya, Spor, Yaşam

Doğa Yürüyüşçüleri Kulfallarda,Bisikletçiler Karagöl’de.

resim12612Büyükşehir Belediyesi İlkbahar dönemi doğa yürüyüşleri Kulfallar – Maksudiye parkuru ile sonlandı. Gerçekleştirilen 9 parkura katılan doğaseverler, Sakarya’nın eşsiz güzelliklerini keşfetmenin keyfini çıkardı.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Doğa Yürüyüşleri Sonbahar Dönemi, Kulfallar Maksudiye Parkuru ile sona erdi. Programın son etkinliği Kulfallar – Maksudiye Parkuru’na katılan doğaseverler, yürüyüş boyunca eşsiz doğal güzelliklerinin tadını çıkardı. Spor yapma imkanı bulduklarını da dile getiren katılımcılar, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

İlkbahar dönemi
2013 yılı Doğa Yürüyüşleri İlkbahar dönemi boyunca Kıran Tepe, İnönü – Ercova Yaylası, Sülüklü Göl, Kılavuzlar – Sultanpınar Yaylası, Turnalık Yaylası, Kıranyurt Yaylası, Oflak Dağı, Soğucak Şelalesi ve Kulfallar – Maksudiye parkurunda gerçekleştirilen yürüyüşlere doğaseverler yoğun ilgi gösterdi.

 

Bisiklet Tutkunları Karagöl’de

Büyükşehir Belediyesi Dağ Bisikleti Turları devam ediyor. Karagöl Acelle Parkuru’na katılan bisikletseverler, doğanın sunduğu eşsiz güzelliklerle kilometrelerce pedal çevirdi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen Dağ Bisikleti Turları devam ediyor. Program kapsamında Karagöl Acelle Parkuru’na katılan bisikletseverler, eşsiz doğa güzellikleriyle birlikte pedal çevirmenin keyfini yaşadı. Karagöl Acelle Parkuru’na katılan bisikletseverler, bisiklet kontrolü ve kask dağıtımı için sabah 8.15’de Kentpark Öğretmenevi’ndeki toplanma noktasında buluştu. 75 kilometre mesafedeki başlangıç noktasına bisikletleriyle birlikte götürülen sporseverler, saat 11.15’de sürüşe başladılar. Parkur sırasında mola da veren bisikletseverler, Büyükşehir Belediyesi’nin kendilerine sunduğu ikramlardan yararlandı. Saat 14.00’da dönüş yoluna çıkılarak, bisikletseverler 33,2 kilometrelik parkuru tamamladı ve saat 15.10’da başlangıç noktasına vardı. Bisiklet tutkunları, parkur boyunca büyük keyif aldıklarını belirterek etkinliği düzenleyen Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Dikmen –Dikmen Tepe
Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen dağ bisikleti turlarının 5incisi Hendek Dikmen – Dikmen Tepe de yapılacak.  Sürüş Dikmen Köyünden başlayıp, Dikmentepe etrafından dolanılarak yine Dikmen köyünde bitirilecektir. Parkurun tamamı toprak zeminden oluşmaktadır. Sürüş mesafesi 22,7 kilometredir ve +/- 1080 metre irtifa kat edilecektir. Zor bir parkurdur, dağ bisikleti gereklidir.

3148 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle