Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Ekim 2012 | Gündem, Sağlık, Sakarya, Yaşam

Bebek, Kalp Masajıyla Hayata Döndürüldü!

Sakarya’nın Pamukova ilçesinde tabancayla vurularak öldürülen hamile Neslihan Çelik’in (32) karnından sezaryenle alınan 38 haftalık bebek, kalp masajıyla hayata döndürüldü.

Pamukova’da tabancayla vurularak öldürülen hamile Neslihan Çelik’in (32) karnından sezaryenle alınan 38 haftalık Bebek, kalp masajıyla hayata döndürüldü.

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, ambulansla Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne getirilen Çelik’in Acil Polikliniği’nde yapılan muayenesinde kurşunlanma sonucu öldüğü, hayati fonksiyonlarının olmadığının tespit edildiği ifade edildi.

Hamile olan Çelik’in bebeği için yapılan muayenede açık zayıf ve şüpheli kalp sesinin alınması üzerine çok acil olarak ameliyathaneye alındığı kaydedilen açıklamada, “Saat 14.55 sıralarında yapılan sezaryen ameliyatı sonrasında Bebek doğurtuldu. Hayati fonksiyonları olmayan Bebek anestezi uzmanları ve Yenidoğan uzmanı tarafından yapılan müdahaleler sonucu hayata döndürüldü ve Yenidoğan Bakım Servisi’ne alındı. Konu ile ilgili gerekli hukuki ve adli prosedür başlatıldı.” denildi.

Polis, Cumhuriyet Mahallesi’ndeki olayda, evinde tabancayla başından ve vücudunun değişik yerlerinden vurulan 38 haftalık hamile Neslihan Çelik’in öldürülmesi ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Kadının eski eşi cinayet şüphelisi olarak aranıyor.

Talihsiz O Bebek Kocaeli Üniversitesi’ne Sevk Edildi!

Sakarya’nın Pamukova ilçesinde tabancayla vurularak öldürülen hamile Neslihan Çelik’in (32) karnından sezaryenle alınan 38 haftalık bebek, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Sakarya’nın Pamukova ilçesinde tabancayla vurularak öldürülen hamile Neslihan Çelik’in (32) karnından sezaryenle alınan 38 haftalık bebek, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi.

Dün meydana gelen olayda, Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan evinde tabancayla başından ve vücudunun değişik yerlerinden vurulan 38 haftalık hamile Neslihan Çelik, ambulansla kaldırıldığı Pamukova Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı.

Öldürülen kadın, karnındaki bebeğin yaşatılması için Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne sevk edilmişti. Anne, karnındaki bebekle ameliyata alınmıştı. Cinsiyetinin kız olduğu öğrenilen 38 haftalık bebek, Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nden ambulansla Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Bebek, sevk sırasında özel bir kuvöze konuldu.

Sefa YAPRAK-Pamukovamedya

5815 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle