Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 17 Mart 2014 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet

Doğantepe Köyü Köprüsüne Kardeş Geliyor…

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya Karaçay Deresi üzerinde  yapımı devam Doğantepe Köprüsü inşaatında incelemelerde bulundu.

geyve -doğantepe köü-köprüsü-inşaatı- (1)

Doğantepe Köprüsüne kardeş geliyor.

Geyve İlçesi Doğantepe Köyü yakınında, Karaçay Deresi üzerinde çevre köylere ulaşımı sağlayan köprünün yanına 2. bir köprü yapım çalışmaları hızlandı.

Sakarya İl Özel İdaresi tarafından ihalesi gerçekleştirilen Yeni Doğantepe köyü köprüsü 40 mt. uzunluğunda, 6 mt. genişliğinde olup 236.785,24 TL sözleşme bedeli üzerinden Akdağlar Koll. Şti İbrahim Akdağ ve ortak girişim grubu tarafından yapılmaktadır.

Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya; Kullanılmakta olan Karaçay Deresi üzerinde Doğantepe köyü köprüsünün yetersiz kalması üzerine, girişimlerimiz ile İl Özel İdaresi tarafından yeni bir köprü yapılması kararlaştırıldı.

Halen mevcut olan dar köprü, farklı yön ve köylere giden yol ağında kullanıldığından araç yoğunluğu karşısısın da yetersiz kalıyordu.Yeni Köprü ile Bölge köylerine geçişler daha rahat ve güvenilir olacak dedi.

Namık CİHAN-Geyvemedya.com

2248 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle