Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 06 Aralık 2013 | Alt Haberler, Geyve, Sakarya, Siyaset

Başbakan Toçoğlu’nu resmen açıkladı

başbakan erdoğan sakarya büyükşehir belediye başkanlığı için zeki toçoğlunu açıkladı

AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı Bölge Toplantısı’nda Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkan adayını açıklayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Sakarya, deprem geçirmiş bir şehir. Ama yeni bir Sakarya doğdu.

Yani külleri üzerinden ayağa kalkan bir Sakarya var. Tüm bunlar nasıl oldu? Hem Büyükşehir Belediyesi hem de merkezi yönetim el ele verdi. Başından beri çalıştık, çalışıyoruz ve farklı bir Sakarya’yı inşa ettik. Yeni dönem için yeniden Belediye Başkan Adayımız Zeki Toçoğlu’dur” dedi.

Başbakan Erdoğan; ‘Adayımız Zeki Toçoğlu’dur’

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Seçim İşleri Başkanlığı Bölge Toplantısı için davet edildiği İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Sakarya Büyükşehir Belediyesi başkan adayı olarak açıklandı. Necip Fazıl Kısakürek’in Sakarya Türküsü’nden ‘Yol onun, varlık onun, gerisi hep angarya; Yüzüstü çok süründün, ayağa kalk, Sakarya!’ dizeleri ile konuşmasına başlayan Başbakan Erdoğan, “Sakarya saf çocuğu masum Anadolu’nun. Değerli kardeşlerim, şu anda Sakarya’da mevcut Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu. Yeni dönem için yeniden Belediye Başkan Adayımız Zeki Toçoğlu’dur” diye konuştu.

Sakarya küllerinden doğan bir şehir

Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu, AK Parti Sakarya İl Başkanı Uncuoğlu ve AK Parti Sakarya Milletvekillerini sahneye davet eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Hakikaten yapılan hizmetleri görüyorsunuz. Bu yüzden anlatmamıza gerek yok. Sakarya, deprem geçirmiş bir şehir. Ama yeni bir Sakarya doğdu. Yani külleri üzerinden ayağa kalkan bir Sakarya var. Tüm bunlar nasıl oldu? Hem Büyükşehir Belediyesi hem de merkezi yönetim el ele verdi. Başından beri çalıştık, çalışıyoruz ve farklı bir Sakarya’yı inşa ettik. Hala bu inşa süreci devam ediyor. Sakarya, gurur duyacağımız bir şehir haline geldi. Mutluyuz ve bu mutluluğumuzu Sakarya halkı bu zamana kadar bizimle hep paylaştı” şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan’ın Sakarya Büyükşehir belediyesi başkanı Zeki Toçoğlu’nun Adaylığını açıkladığı Haliç Kongre Merkezinde, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya ve Ak parti İstanbul İl Genel Meclisi Grup Başkanı İsmail Yıldız da destek için hazır bulundular.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Zeki Toçoğlu açıklanırken 16 ilçenin belediye başkan adayının açıklanma tarihi ise 15 Aralık sonrasına bırakıldı.

 

 

aa-picture-20131205-1110144-web-640x360

 

murat kaya haliç kongre merkezi

 

 

 

 

 

2553 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Başbakan Toçoğlu’nu resmen açıkladı için 2 Yorum

  1. geyve dedi ki:

    Tek gercek Tarihi belde Alifuatpasa harcandi basbakanin bir sozu var Alifuatpasanin bende ayri yeri var demisti .evet cok dogru demis mahalle ye uygun gormus peki vekiller secimde soz verdi ne oldu….herseh angarya degilmi

  2. fazlı öz dedi ki:

    fazlı öz sızınle gurur duyuyor sade bendeyıl bu dunya sızınle gurur duyuyor ıyıkı varsınız allah başımızdan eksık etmesın amin

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle