Hoşgeldiniz  

admin | 07 Ocak 2013 | Gündem

Bakanlar Yerel Seçimin Startını Verdi..

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları Danışma Meclisi toplantısına katıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, 2009 yerel seçimlerinde alınan sonucun tarif edilemez olduğunu belirterek, “Önümüzdeki 15 ayı iyi değerlendirerek, stratejimizi gözden geçirmeliyiz. İstanbul, Ankara ve Türkiye’yi yöneten AK Parti hareketi bu seçimde İzmir’i kazanamazsa bunu kime nasıl, anlatacağız.” dedi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ise İzmir’i basiretsiz ve aciz yerel yönetimlerin pençesinden kurtarmak gerektiğini vurgulayarak, “Bundan daha acil bir işimiz olamaz. 35 proje cabası sesimiz bile İzmir’e yetiyor.” diye konuştu.

Toplantıda bakanlar birbirlerini İzmir’e adaylık konusunda gönderme yaptı. Bakan Yıldırım, kendisinden önce kürsüye çıkan Bakan Ertuğrul Günay konuşurken içinden, “Günay aday olsa ne iyi olur” diye geçirdiğini söyleyerek, “Ama Bakan Günay bu işi düşünmüyor. Oturup anılarını yazmak istiyor.” dedi. Bunun üzerine Bakan Günay, “İzmir’e Yıldırım gibi aday yakışır.” diye cevap verdi.Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Türkiye’yi yöneten parti olduklarını belirterek, “Antalya’yı, İzmir’i, Aydın’ı, Balıkesir’i yönetemeyecek siyasetçi miyiz? Bize bu yeni dönemde örgütlenmeliyiz. Sokak çalışmalarına ağırlık vererek, stratejimizi gözden geçirmeliyiz. Çiğli’ye, Ödemiş’e, Kiraz’a gidin. Türkiye’de bütün demokrat hareketler İzmir’de şekillendi. Menderes hareketi İzmir’de başlayıp Ege’ye yayıldı. 27 Mayıs’a karşı tepki yine İzmir’de şekillendi. Özal hareketi de burada başarılı oldu. Şimdi AK Parti hareketi bu seçimde İzmir’i kazanamazsa bunu kime nasıl anlatacağız.” dedi. Hamasetle zaman geçirmeye haklarının olmadığını yüzü geleceğe dönük bir hareket olduklarını vurgulayan Günay, “Bu hareket okuma yazma oranı düşük yerlerden oy almayı yeterli göremez. İstanbul, Ankara’yı yönetebiliyorsak İzmir, Antalya, Aydın, Balıkesir’i bugünden çok daha iyi yönetiriz. Şimdi hedef budur. Bundan sonra genel merkezin tüm imkanları emrinizde. Her sokakta neyi eksik yapıyoruz buna bakın. 2007 ve 2011 seçimleri ortada. 2009’da yerel seçimlerinde ise izah edilemez bir durum var. Bu seçimi içimize sindirmemiz ve özeleştiri yapmamamız kabul edilemez. Bir yanlış var ve o yanlışı biz yaptık. Eşimizi dostumuzu öne yazmak için birbirimizin ayağına çelme takmayacağız. Küçük olsun benim olsun diye yetinmeyeceğiz. Böyle bir kenti iş yaptırmamaya odaklanan yerel yönetime teslim edemeyiz. Bu İzmir’e saygısızlıktır. Siyaseti bir hizmet aracı olarak görüyoruz. Biz ekonomi ve demokrasiyi ileri götürmeye çalışıyoruz. Bizim amacımız çağdaş uygarlık. O zaman sabırla, dikkatle, gayretle ve özveriyle 15 ayın her gününde her mahalle ve sandığı irdeleyeceğiz. Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de de neler yapabileceğimizi anlatacağız. Ege’de bayrağımızı dalgalandıracağız.” şeklinde konuştu.

“SESİMİZ BİLE YETİYOR”

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ise İzmir’de gençliğin heyecanının sonuca dönüşmesi gerektiğini vurguladı. Yıldırım, “Bizim acil sorunumuz İzmir’i bu basiretsiz yerel yönetimlerin pençesinden kurtarmaktır. Bundan daha acil bir işimiz yoktur. İzmir’e daha fazla zaman kaybettiremeyiz. İzmir’in AK Parti’nin hizmet siyasetini görme zamanı geldi. İzmir’in sokak ve ilçelerinde dolaştığımızda bize getirilen sorunların yüzde 90’ı yerel yönetimlerle ilgili. Bu da gösteriyor ki İzmir yerel yönetimleri beklentiyi karşılayamıyor. Tahsis edilen bütçeleri bile yıl içinde harcayamayan ve sürekli sızlanarak hükümetten şikayet eden bu yönetimden İzmir halkı hesap soracak. İzmir’in Kuzey’den Güney’e karış karış röntgenini çekeceğiz. Herkese ulaşacağız. İzmir’de ezberleri bozacağız ve destan yazacağız. 8 yıl önce İzmir’in 2 milyar dolar ihracatı vardı. Bugün bu rakam 8 milyar dolar oldu.1.5 yıl önce bile İzmir’de bu hareketlilik yoktu. 35 proje cabası sesimiz bile İzmir’e yetiyor.” diye konuştu.

Bakan Davutoğlu ise yerel seçimlerde İzmir’i alarak, bölgeye güçlü bir siyasi irade mesajı vereceklerini söyleyerek, “Ufuk şehir olarak gördüğümüz İzmir’i hak ettiği kadrolara kavuşturmalıyız.” dedi.

674 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle