Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 18 Ağustos 2012 | Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Köyler, Manşet, Yaşam

Bağlarbaşı Köyünde, ‘Deprem Şehitleri İçin İftar Parogramı’ Yapıldı…

Geyve İlçesi Bağlarbaşı Köyünde, Geleneksel hale gelen ve her yıl 17.Ağustos günü düzenlenen hayır pilavının 13. Olanı iftar programı olarak uygulandı.

Yukarı Bağlarbaşı Köyü Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen ‘Deprem Şehitleri İçin İftar Programı’nın 13. Davetine ilgi yoğun oldu.

Köy sakinlerinin, kadın-erkek büyük-küçük demeden sergiledikleri ortak hizmet tavırları her türlü övgüyü hak etti. Kazan taşındı, çorba dağıtıldı, su dağıtıldı, yemek dağıtıldı, lambalar takıldı…

İftar programına; Geyve Kaymakamı İdris Akbıyık, İlçe Emniyet Müdürü Ali Sarıkaya, İl Genel Meclisi Üyesi Neşet Çakır, AKP İlçe Başkanı Muhittin Irmak, Chp İlçe  Başkanı Atilla Zeytinoğlu, Esnaf Odaları Başkanı İsmail Bulur ve kalabalık bir konuk ile köylüler katıldı.

İftardan önce; Recai Aydın (Ata Paşa Camii İmamı), Recep Hacimoğlu (Erenler Yeni eren Camii İmamı), Yakup Özlü (Emekli İmam), Saim Özateş (Aşağı Bağlarbaşı İmamı), Talip Yemiş (Yukarı Bağlarbaşı İmamı) oluşan gurup Kur’an-ı Kerim okudu, kasideler okudu ve dualar yaptı.

Dernek üyeleri ve köy gençleri konukların masalarına ve yer sofrasını tercih edenlere yemek servislerini yaptı.

İftar programı Dernek Başkanı Cemalettin Dinçer’ın konuşması ile sona erdi. Dinçer kısa konuşmasında, konuklara katılımları için teşekkür ederek gelecek yıl yapılacak olan programa davet etti.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2222 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle