Hoşgeldiniz  

admin | 11 Ocak 2013 | Gündem

Azrail bu kez teğet geçmedi

Zonguldak’ta özel bir şirkete ait maden ocağında meydana gelen metan gazı patlamasında ölen maden işçisi 34 yaşındaki Sedat Hamarat’ın cenazesi ailesine teslim edildi. Ölen madencinin kuzeni İskender Çiloğlu, 15 yaşından bu yana maden ocaklarında çalışan Sedat Hamarat’ın daha önce de kazalar atlattığını belirterek, “Hep, ‘Azrail teğet geçiyor bizi’ diyordu. Bu sefer teğet geçmedi” dedi.

Zonguldak merkeze bağlı Gelik Beldesi’nde özel şirkete ait maden ocağında dün akşam saatlerinde meydana gelen metan gazı patlamasında, Sedat Hamarat yaşamını yitirdi. Patlamada 36 yaşındaki Naim Kuyumcu ve 44 yaşındaki Ömer Caymaz ile onları kurtarmak için ocağa giren Mustafa Bektaş, Murat Karaman ve Mustafa Gideroğlu da gazdan etkilendi ve hastanede tedaviye alındı.

Evli, 5 ve 8 yaşında 2 çocuk babası Sedat Hamarat’ın cenazesi, Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi morgunda yapılan otopsinin ardından ailesine teslim edildi. Cenazeyi teslim alanlardan kuzeni İskender Çiloğlu, Sedat Hamarat’ın 15 yaşından bu yana ocaklarda çalıştığını, 4 yıldır da aynı ocakta kömür çıkardığını söyledi. Çiloğlu, “Küçük yaştan itibaren madenlerde çalışıyordu. Ufak tefek olduğu kadar, büyük çaplı kazalar da atlattı. Hep, ‘Azrail teğet geçiyor bizi’ diyordu. Bu sefer teğet geçmedi, yakaladı” dedi.

Sedat Hamarat’ın cenazesi, Gökçebey İlçesi’ne bağlı Muharremler Köyü’nde toprağa verilecek.

OCAK SAHİBİ GÖZALTINDA

Patlamayla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında ocak sahibi Y.M., polis tarafından gözaltına alındı. Ocakta yapılan incelemede, patlamanın, üretim yapmanın yasak olduğu havalandırma bölgesinde meydana geldiği belirlendi. Ocak sahibi Y.M.’nin, ‘yasak olan bölgede kaçak kömür üretimi’ ve ‘taksirle ölüme neden olmak’ suçlamalarıyla adliye sevk edileceği belirtildi.

ensonhaber

1190 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle