Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Mart 2013 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Yaşam

Ateş Savaşçıları”ndan Güzel Bir Gösteri…

 sivil.12Geyve İlçesinde Sivil Savunma Teşkilatının Kuruluşunun 53. Yılı ve Deprem Haftası, Geyve Anadolu Lisesinde düzenlenen br programla kutlandı.

Kutlama Programına; İlçe Kaymakamı İdris Akbıyık, Garnizon Komutanı Lütfü Varol, İlçe Emniyet Müdürü Ali Sarıkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Beşir Nalbant, Orman İşletme Müdürü Selçuk Kurtbal, Kurum Yöneticileri, Okul Müdürleri, Okulun öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Programın 1. Bölümünde; Okul bahçesinde Acil Durum karşısında bina boşaltma, kurtarma ve ilkyardım, yangın söndürme tatbikatı yapıldı.

Okulda çalınan alarm ile öğrencilerin en kısa sürede okulu boşaltmaları sağlandı. Sisleme ile  öğrenciler yönlendirildi. Okulda kalan yaralının ip ve sedye yardımı ile kurtarılması – öğrencilerin ip ile camdan kurtarılması gösterilerini Geyve Belediyesi İtfaiye Amirliği Ekibi “Ateş Savaşçıları” başarı ile sergiledi ve izleyenlerden alkış aldı. Yangın söndürme tüpünün kullanımı önce İtfaiye Amiri tarafından anlatıldı ve öğrencilerle uygulaması yapıldı. Tutuşan LPG tüpünün söndürülme tekniği uygulamalı olarak anlatıldı.

Programın 2. Bölümü Okulun toplantı salonunda devam etti. Bu programı Okulun 11/A sınıfı öğrencileri; Büşra Kara ve Hamza Kurt sundu.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının birlikte söylenmesinden sonra, 11/C sınıfı öğrencisi Zeynep Hüsna Sönmez ”Sivil Savunmanın Tanımı” konulu konuşma ve 11/D sınıfı öğrencisi Elif Tan Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Sivil Savunma şiirini; Zeynep Tuna,Sivil Savunma ile İlgili Güzel Sözleri;Halil İbrahim İnan, Sivil Savunma Şiiri’ni; Rabia Ulunç, Depremden Korunma Yollarını; Aleyna Nur Küçük – Elif Akkaya seslendirdi.

Geyve Belediyesi İtfaiye Amiri Ali Arslan; evlerde meydana gelebilecek kazalar, depremden korunma yolları, yangın çeşitleri-korunma yolları konularında sunum yaptı ve sunumunu slayt gösterisi ile destekledi.

Geyve Anadolu Lisesi öğrencileri; “Cehaletin Bedeli”  konulu skeci sundu ve izleyicilerden alkış aldı.

Geyve Anadolu Lisesi Müdürü Fatma Sancaklı, konuklarına ikramlarda bulundu.

Program, birlikte çektirilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

Namık Cihan. Geyvemedya.com

2004 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Ateş Savaşçıları”ndan Kurtarma Tatbikatı.. için 2 Yorum

  1. geyveli dedi ki:

    GEYVEMİZDE BÖYLE ETKİNLİKLERİN OLMASI ÖĞRENÇİLERİN BİLGİLENDİRİLMESİ ÇOK HARİKA BİR OLAY EMEĞİ GEÇEN HERKESTEN BAŞTA GEYVE İTFAİYESİNDEN VE TÜM KATILIMCILARDAN ALLAH RAZI OLSUN

  2. Hamza dedi ki:

    Ali Bey sizi ve ekibinizi tebrik ediyorum, yapmış olduğunuz çalışmalar hem takdire şayan hemde çok güzel örnek işler. Rabbim sizin gibi vazifesini en iyi şekilde yapmaya çalışanların sayısını arttırsın, özelliklede Belediye hizmetlerinde. Biz eskiden Geyve de İtfaiyenin görevini sadece yerleri sulamak olarak biliyorduk.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle