Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 20 Ağustos 2011 | Geyve, Manşet

 

APEK’ten Geyve ve Pamukova’lı Çitçilere İftar yemeği

Adapazarı Pancar Ekicileri Kooperatifi (APEK), Tunatan Tesisleri’nde verdiği iftar yemeğinde Geyve ve Pamukova bölgesi muhtarları ve pancar üreticilerini ağırladı.

 

Çok sayıda üreticinin katıldığı iftarda konuşan APEK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aya, borcunu ödemekte zorlanan, temerrüte düşen çiftçilerin borçlarını kolay ödeyebilmeleri için borç faizlerini geri çektiklerini belirterek, “Üst kurulumuz olan PANKO Birlik’e yazı yazarak, faizleri yarı yarıya düşürme önerisinde bulunduk. Bu önerimiz kabul edildi ve yüzde 2 olan borç faizlerini, yüzde 1’e indirdik. Ancak bu indirim 5 ay süre ile kısıtlı. Çiftçilerimiz bu indirimden 31.12.2011 tarihine kadar yararlanabilecekler. Çiftçilerimizin bu fırsatı iyi değerlendirmelerini ve borçlarını ödemelerini bekliyoruz” dedi.

2007 yılından beri pancar bedellerini Türk Şeker’in açıkladığı fiyatın üzerinde ödediklerini de söyleyen Başkan Aya, “Biz her koşulda üreticimizin yanındayız. Adapazarı Şeker Fabrikası, 4 yıldır Türk Şeker’in açıkladığı pancar taban fiyatının üzerine 5 TL koyarak ödeme yapıyor. Bunu daha fazla arttırmamız şuan için mümkün değil. Çünkü bu direk olarak maliyeti etkiliyor” dedi.

Osmaneli’nde 2 yıl önce başlattıkları sözleşmeli buğday ekiminin oldukça başarılı olduğunun da altını çizen Başkan Aya, “ Bu yılki hasatta 500 kilo kadar verim elde ederken, toplamda bin 900 ton ürün kaldırmış olduk” dedi.

Başkan Aya, mısır silaj makinelerini sipariş ettiklerini de belirterek, “Silaj makinelerimiz bugün yarın gelecek. Mısır üreticilerimizden mısırını iyi değerlendirmesi için silaj makineleri ile paket yapmalarını öneriyoruz” şeklinde konuştu.

Pamukova Tunatan Tesisleri’nde verilen iftar yemeğine APEK Başkanı Ahmet Aya’nın yanında, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Sebahattin Karasakal, yönetim kurulu üyeleri Cevdet Sağlık, Şevket Kökçü, Ferda Özten, Pamukova Ziraat Odası Başkanı Erol Bakar, Tarım Kredi Kooperatifi Kütahya Bölge Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Tanrıverdi’de katıldı.

632 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle