Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 09 Mart 2014 | Alt Haberler, Geyve, Manşet

Alifuatpaşa Belediyesi’ne cevap

arif bağcıoğlu alifuatpaşa belediyesine cevapArif Bağcıoğlu’ndan Alifuatpaşa Belediyesi’ne cevap… Geçtiğimiz günlerde “Alifuatpaşa Belediyesi’nden bildirim” başlığı ile yayınladığımız habere, konunun muhatabı Arif Bağcıoğlu’ndan cevap geldi.

DEKLARASYONA CEVAPTIR 
İnternet haber sitenizin  01.03.2014 Tarihli yayınında Alifuatpaşa Belediyesi tarafından gönderilen ve yayınladığınız deklarasyonu okudum öncelikle yayınınızda yoruma yer vermemeniz nedeni ile hakkınızda bir yasal işlem yapmam söz konusu olmayacaktır. Ancak her ne kadar bu deklarasyonlar yayınlayan kurumu bağlar ve onlara sorumluluk yükler ise de basın ahlak yasası gereği bir ön araştırma yaparak bu yayını yapmanız gerekirdi. 
Cevaplarımıza gelince konu ile ilgili taşınmazımıza ne şekilde el konulduğu nasıl ne şekilde gasp edilerek elimizden alındığı herkes tarafından bilinmektedir nitekim bu konuda açılmış olan ceza davaları vardır ve mahkûmiyet ile sonuçlanmıştır. Şahıslar değişir kurumlar baki kalır kuralı uyarınca şuanda sizden önceki belediye başkanının bu encümen kararının altında imzaları olanlarının bazılarının sanık olarak yargılandığı bir ihaleye fesat karıştırma davası devam etmektedir. Bu nedenden davanın seyrini etkilememek için daha geniş açıklamada bulunmayacağım. Ancak yavuz hırsız ev sahibini bastırır kuralı ile hareket etmenizin de size bir yararı olacağını da sanmıyorum çünkü  2006 Yılında zilyetliğimizin sona erdiğine ilişkin belgeyi de ekte sunuyoruz kaldı ki hem belediyenizi hem diğer davalıyı aynı anda belediyeniz vekili tarafından temsil edilmiş olması nedeni ile sırf sorumluluktan kurtulmak için temyiz dahi etmekten çekinip bir firmanın borcunu belediyeye ödetmeniz suçunu bir marifetmiş gibi basında yayınlamanızda ayrıca dikkatimi çekti kamu ile ilgili davaların temyizinin zorunlu olduğu yasal hüküm iken maden haklıydınız da neden temyiz etmediniz diye bir sorununda kamuoyunun aklına geleceği doğaldır. Şirket tarafından tarafımıza ödenen taşıma bedeline gelince biz taşınmazdan el çektikten sonra kuruyan ağaçları ve ağaç kalıntılarını temizlemek isteyen şirket bu temizleme işini ücreti ile bize vermiştir. Madem ağaçları biz kullandıkta gelir elde ettikte bir önceki kaybettiğiniz davada bu neden öne sürmediniz ya da bu nedenden mahkeme kararını niçin temyiz etmediniz bu tür çabaların gereksiz ve yersiz çırpınışların var olduğu mahkemelerde iddia halinde bulunan haksızlıklardan kimseyi kurtaramayacaktır.  Yüce Türk Adaleti belediye ilgililerinin yakasına yapışmıştır. Bakalım sonu nereye kadar uzanacak inşallah size kadar gelmez vicdanlı bir insan olarak tabii ki bunu temenni etmeyiz 
    Sayın yayın organı bu açıklamamızı basın ahlak yasası uyarınca ilk çıkacak haber sitenizde önceki haberin niteliği esaslarına bağlı olarak yayınlamanızı rica ederim. Aksi halde yasal yollara başvurma hakkımı saklı tutuyorum.
Arif BAĞCIOĞLU (07.03.2014)

alifuatpaşa-arif bağcıoğlu-ecrimisil

 

2064 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle