Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 05 Ocak 2016 | Alt Haberler, Geyve, Manşet, Yaşam

Ali Fuat Cebesoy’a anma

alifuat cebesoy mezarı başında anılacakMillî Mücadele başlangıcında Ankara’ya ilk hareket eden ve Askerine ilk ‘ateş et’ emrini veren Sakarya’nın tek Millî Mücadele Komutanı Ali Fuat Cebesoy için Geyve Alifutpaşa Mahallesindeki Anıt Mezarında  Anma Programı yapılacak.

Geyve Alifuatpaşa Mahallesinde anıt mezarı bulunan Kurtuluş Savaşı Komutanı Ali Fuat Cebesoy Paşa için 48. Ölüm Yıldönümü için bir anma programı düzenlendi.

Geyve Belediyesi tarafından organize edilen ”Ali Fuat Cebesoy’u Anma Programı’,’ unutulmaz Millî Mücadele kahramanının ölüm yıldönümü olan 10 Ocak 2015 Pazar günü  saat 13:30’da gerçekleştirilecek. Alifuatpaşa Parkı içinde bulunan anıt mezarı önünde düzenlenecek törende, Ali Fuat Cebesoy’un Kurtuluş Savası’nda yaptığı mücadele ve hatıralarını içeren konuşmaların ardından, Türkiye’de tek olan, Alifuatpaşa beldesindeki Kuvay-ı Millîye Müzesi gezilecek.

Anma programına, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve halkın katılımı bekleniyor. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Ali Fuat Cebesoy’u anma programına tüm Sakaryalılar’ı davet etti.

12540652_1212040582148039_9122242639690389399_n

alifuat

 

7673 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

AliFuat Cebesoy Paşa Kabri Başında Anılacak.. için 4 Yorum

 1. hüdaverdi dedi ki:

  Artık alifuatpaşa beldesi yok geyve ilçesi alifuatpaşa mahallesi var.nüfustan ikamet alanlar bilir mahalle olarak adresler sisteme işlendi.

  • Alifuatpaşa dedi ki:

   Hüdaver bey Sen söylemesen bilmiyorduk neyi ima etmek istiyorsan cekinmeden söyleye bilirsin Böylesi umarım hayırlı olur Yapcak bişey yok Bildiğin bişey varsa bu duruma neden geldık sandıkta hakkını verırsın insanların psikolejisini bozmaya gerek olmadığını düşünüyorum

   • hüdaverdi dedi ki:

    koca koca bakanlar geldi ilçe sözü verdi ilçe olduk geyve ye mahalle olarak artık bunun hesabını sorma sırası da gelmiştir herhalde sandıkta.

 2. ozer dedi ki:

  atı alan üsküdarı geçmiş .bence boşuna tartışıyorsunuz.ayrıca hesap soracak,hak arayacak zaman da geçti.kaldı ki belediyenin kapanmaması için yapılanları yakınen biliyorum.gidilmedik yer , çalınmadık kapı,bastırılmadık broşür kalmadı.karar alınmış belediye kapansın diye geri dönüşü olmayacak şekilde..çabalar boşunaymış.he adamlar söz verdi ilçe olacaksınız diye ee yalan değilmiş 🙂

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle