Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 30 Aralık 2012 | Manşet, Videolar

dogalgaz9f86f4c5

Pamukova’da geçtiğimiz günlerde ortaya atılan iddalara AK Mercan şirketi,’ ‘Endişeye Kapılmayın, Emniyetli Şekilde Kullanabilirsiniz ‘ dedi.

Akmercan Gepa; ‘Çelik Boru Kaynak Filimleri Çekildi, Arşivimizdeler…’

Akmercan Gepa Doğal Gaz Dağıtım Şirketi; İTÜ mezunu ve ‘Kalorifer Tesisatı Proje Hazırlama Esasları’ kitabının yazarı Mak. Müh. H. Sacit Özerol’un Pamukova – Geyve – Alifuatpaşa’da döşenen doğal gaz çelik boru hatlarının gerekli teknik özelliklere sahip röntgen kaynağı (röntgen filmi çekilerek) ile yapılmadığı ve bu yerleşkeleri büyük tehlikelerin beklediği iddiaları üzerine bir basın toplantısı düzenledi.

Toplantıya; Yunus Kesgin (Akmercan Gepa Genel Müdürü), Hikmet Özdoğan (Akmercan Gepa Bölge Müdürü) ve Osman Tuna (ARZ Müh. Proje Müd. Ve EPDK Müşaviri ) katıldı.


Akmercangaz Gepa Basın Açıklaması ile geyvemedya

Yapılan çalışmalar ile ilgili olarak hazırladığı sunumda Kesgin şu bilgileri verdi: ‘Şirketimize,Geyve-Aifuatpaşa-Pamukova’dan oluşan dağıtım bölgesinde 30 yıl süre ile doğal gaz dağıtım hizmetlerini yürütmek üzere 03.03.2011 tarihinde EPDK tarafından lisans verilmiştir…06.mart.2011 tarihinde Enerji Bakanı Sn Taner Yıldız beyin, milletvekillerimizin, EPDK başkanının, belediye başkanları ve geniş vatandaş topluluğu ile altın kaynak temel atma töreni yapıldı…Yatırımlarımız 2011 yılında; 1 adet 80.000Sm3/h lik şehir giriş istasyonu, 16 km çelik dağıtım boru hattı, 100 km polietilen dağıtım boru hattı, 20 km bina servis hattı olmak üzere toplam 136 km yatırım yapılarak 1900 binanın servis kutusu montajı gerşekleştirilmiştir…2500 kaynak noktasında 5000 e yakın çelik boru kaynak filmi çekilmiş ve uygunluğu onaylanmış halde arşivimizde saklanmaktadır. Tüm testler standartlarların öngördüğü basınçlarda yapılmış ve uygunluğu görüldükten sonra raporlanarak gazlanarak işletmeye alınmıştır…Dağıtım bölgemiz coğrafi şartları ve yapısı nedeni ile birinci dereceden deprem bölgesidir. Bu sebeple doğal gaz şebekesinin güvenliği son derece önemlidir. Türkiye de yapılan tüm doğal gaz yatırımları EPDK nın mevzuatları ve ulusal TSE, uluslar arası API, DIN, vb. standartlar belgeli malzemeler kullanılarak yapılmaktadır. Standart malzemelerin alt yapı işçilikleride EPDK nın ve EPDK adına doğal gaz şirketlerini kontrol eden müşavir firmaların denetim ve nezaretinde gerçekleştirilmektedir. Şirketimizde, EPDK dan sertifikalı-belgeli kontrol ve müşavir firması ARZ Mühendislik tarafından lisans tarihinden beri kontrol edilmektedir. Doğal gaz yatırımlarında kullanılan tüm malzemelerin kalite standartları, yapılan projeler ve yapılan işçilikler çelik boru kaynakları ve rönrgen filimleri, hirostatik ve sızdırmazlık testleri sonuş raporları ve onaylarının kontrol ve denetimleri EPDK sertifikalı kontrol firması tarafından yapılmaktadır. Hepsi test edilmiş ve standartlara uygunluğu onaylanmıştır… Şehir giriş istasyonu çıkışında her hangi bir deprem anında gazı otomatik olarak kesecek BOTAŞ onaylı Actuatörlü vanamız mevcuttur…Bina iç tesisatlarında her hangi bir deprem anında gazı otomatik kesecek vanalarda bulunmaktadır…7 gün 24 saat vatandaşlarımızın hizmetinde bulunan ACİL 187 araçlarımız ve personelimiz görevlerinin başındadır…’

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

 

4384 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle