Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 08 Ağustos 2013 | Alt Haberler, Geyve, Köyler, Manşet, Sakarya, üst Haberler, Videolar, Yaşam

Akıncı köylüleri taş ocağına tepki gösterdi.

tsocaginiizliyorlar3 (1)-cropGeyve Akıncı köyü yakınında taş ocağında dinamit patlatılması ve bir kişinin ocak ta çöken taşlar altında kalması anında kamera ile olay anını video olarak çeken Kamuran Tan yetkilere defalarca tehlikeyi bildirdiklerini ama gerekenin yapılmadığını söyledi.

Akıncı köyü sakinleri patlamadan sonra tepeye çıkarak olayı gözlediklerini, ocaktan gelen sesleri duyduklarını ama yardım edemediklerini için çok üzüntülü olduklarını söylediler.

D-650 karayolunun 16 km sinde yol kenarında kurulu bulunan taş ocağında dinamit atılarak taş kırma çalışması yapan işci ve dinamit ateşleyicisinin başına gelen olay yakınlarını ve çevrede ki görenleri yasa boğdu.

Köylüler bahçelerinde fındık topladıkları bir anda saat 15.00 sularında meydana gelen patlamadan sonra yakınlarına kadar düşen taş parçalarını da göstererek ocaktan şikayetçi olduklarını da söylediler.

Akıncılar Köyü vadileri ve şelaleleri koruma ve yaşatma derneği başkanı Kamuran Tan olay öncesi ocakta patlatma hazırlıklarını gördüğünü bunun üzerine köylülere haber verdiklerini söyledi. Tonlarca dinamitin yerleştirme çalışmalarını gördükten sonra “Ocağa 150 metre kadar uzaklıktaki bir alanda kamera ile çekim yapmaya başladım” diyen Tan sonra “patlatılan ocakta çok büyük bir gürültü ile dağların devrildiğini gördüm.”dedi

Ocağın çökmesinden sonra kaybolan dinamit ateşleyicisi usta İsmail Fethi Tandoğan’ın arama çalışmaları kurtarma ekipleri tarafından gece geç saatlere kadar devam etti. Ancak hala bulunamadı. Ocaktan dökülen tonlarca ağırlıktaki taş yığınları altında kaldığı tahmin ediliyor. Arama çalışmalarının gece olması ve meydana gelebilecek kopmuş taşların tehlike yaratması korkusu ile sabaha bırakıldığı öğrenildi.

2972 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Akıncı köylüleri taş ocağına tepki gösterdi.”VİDEO” için 2 Yorum

  1. sakin dedi ki:

    Neden hiç bir yetkili bu sese kulak vermiyor..

  2. EROL AKYEL dedi ki:

    BÖYLE BİR HASSAS KONUYA HASSASİYET GÖSTEREN AKINCI KÖYLÜLERİMİZİ KUTLARKEN PARTİMİZ C.H.P NİN DOĞA VE ÇEVRE KONULARINA DUYARLILIĞI NEDENİYLE HER ZAMAN ARKALARINDA OLDUĞUNU BU HASSASİYETİN DİĞER KÖYLERİMİZEDE ÖRNEK OLMALARINI DİLERİM…

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle