Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 04 Eylül 2012 | Gündem, Manşet, Sakarya, Siyaset

Ak Partide Seçim Senaryoları Konuşulmaya başladı..

Yerel seçim öncesi AK Parti’de ciddi bir hareket gözlenirken kulislerde şimdiden  ilçe ve beldelerde bazı isimler belediye başkan adayı olarak telafuz edilmeye başlandı.

2013 yılının Ekim-Kasım ayında yapılması gündemde olan yerel seçimlere 15 ay gibi bir zaman kala siyasi partilerde kulisler hareketlenmeye başladı..

Özellikle AK Parti’de kıyasıya bir liste yarışı olacağı şimdiden konuşulmaya başlandı.
O yarışı önde tamamlamak isteyen Ak Parti 2013 yılındaki seçimlerde mevcut belediye başkanları arasında bazı isimleri değiştirmesine ise kesin gözüyle bakılıyor

İşte Ak Parti kulislerinde ‘Yeter’ denilmesi beklenen o isimler.

GEYVE – PAMUKOVA 

 AK Parti kulislerine göre Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın yeniden aday olacağına kesin gözüyle bakılırken, Pamukova’da ise Hüseyin Şen, Ahmet Öksüzali ve Bilal Çuhalılar’ın AK Partiden aday gösterileceği belirtiliyor.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
AK Parti kulislerinde Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yeniden aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Ortak kanaat Başkan Toçoğlu’nun ikinci dönem yeniden aday gösterileceği yönünde. Başbakan Erdoğan’ın son olarak ilimize geldiğinde Zeki Toçoğlunun çalışmalarından övgüyle bahsetmişti.

ADAPAZARI BELEDİYESİ
AK Parti kulislerinde Adapazarı Belediye Başkanlığı Süleyman Dişili’nin yeniden aday gösterilmesi noktasında iki ayrı görüş var. Ağırlıklı görüş hakkında açılan soruşturmalar nedeniyle yeniden aday gösterilmesinin oldukça zor olduğu yönünde. Kulislerde Adapazarı Belediye Başkan adaylığı için Mutlu Işıksu, Oktay Yıldırım, Fevzi Kılıç, Necdet Tömekçe ve Ahmet Çil’in isimleri geçiyor.

HENDEK BELEDİYESİ
AK Parti kulislerinde Hendek Belediye Başkanı Ali İnci’nin yeniden aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılırken üç dönem kriteri nedeniyle yeniden aday gösterilmeyeceği de konuşuluyor. Ali İnci’nin yeniden aday gösterilmemesi durumunda ise Hendek Belediye Başkanlığı için kulislerde Şenay Sakal ve Ekrem Bedir’in isimleri geçiyor.

AKYAZI BELEDİYESİ
Akyazı Belediye Başkanı Yaşar Yazıcı yeniden başkan aday olacağını açıkladı. Bir önceki yerel seçimlerde sıkıntı yaşayan Yazıcı’nın bu dönemde yeniden aday gösterilip gösterilmeyeceği konusunda farklı görüşler var.

ARİFİYE BELEDİYESİ
AK Parti kulislerinde Arifiye’de seçimleri yüksek bir oyla kazanmasına rağmen İsmail Karakullukçu’nun yeniden aday gösterilmeyeceği konuşuluyor. Karakullukçu geçtiğimiz ay katıldığı bir tv programında adaylığını açıklamıştı. Kulislerde Arifiye Belediye Başkanlığı için Mutlu Işıksu, Yusuf Çelebi ve Ethem Çınar’ın isimleri geçiyor.

SERDİVAN BELEDİYESİ
Parti kulislerinde Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’ın yeniden aday gösterileceğine kesin gözüyle bakılıyor. Serdivan’da başarılı çalışmalarıyla dikkat çeken Yusuf Alemdar, ilçe halkı tarafından da son derece sevilen bir kişiliğe sahip. Alemdar da geçtiğimiz günlerde yeniden aday olacağını açıklamıştı.

ERENLER BELEDİYESİ
AK Parti kulislerinde Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk’ün yeniden aday gösterilmeyeceği konuşuluyor. Adaylık için ismi geçenler arasında Osman Hira, Osman Aydın, Mert Aydemir, Faruk Kara, Mustafa Gavasoğlu ve Uğur Soy bulunuyor.

SAPANCA BELEDİYESİ
Hakkında açılan soruşturmalar nedeniyle sıkıntılı günler geçiren İbrahim Uslu’nun yeniden aday gösterilmeyeceği konuşulsa da şuan için karşısında güçlü bir aday görünmüyor. İbrahim Uslu aday olup olmayacağı konusunda şuana kadar herhangi bir açıklama yapmamış durumda.

FERİZLİ
Ferizli’de ise Ahmet Soğuk’un yeniden aday gösterilmeyeceği konuşuluyor. Adaylık için ismi geçenler arasında İsmail Gündoğdu ve Hüseyin Sevinç bulunuyor.

SÖĞÜTLÜ – KAYNARCA
KARASU – KARAPÜRÇEK
Parti kulislerinde Söğütlü Belediye Başkanı Ertuğrul Özcan’ın yeniden aday gösterilmeyeceği konuşuluyor. Kulislerde Söğütlü Belediye Başkan adaylığı için Macit Kök’ün ismi geçiyor. Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel’in yeniden aday gösterileceği konuşulurken, Karasu’da ise Ahmet Genç’in yanı sıra, Dursun Caner, Ferruh Kaçmaz’ın isimleri öne çıkmış durumda. Karapürçek’te ise mevcut başkan Orhan Yıldırım’ın yeniden aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Sakarya Halk Gazetesi

2321 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Ak Parti’de Seçim Senaryoları Konuşulmaya başladı.. için 5 Yorum

 1. Yılmaz dedi ki:

  Başkanım; Geyvemiz belki zor günler geçiriyor gibi gözükebilir ama , yapılan hizmetlerin kullanılan yatırım ödeneklerinin miktarını görünce bunlara katlanmaya değer diye düşünüyorum.
  Büyük köprü projesi
  Doğalgaz projesi
  Karaçay projesi vb..
  Halkımız Doğalgaz konusunda çekilen eziyetin toz toprağın semeresini önümüzdeki kış döneminde doğalgazı kullanmaya başladıkça anlayacaktır.
  Partinin sizin şahsınızı Geyvede Başkan adayı olarak göstermesi size ve Geyvelilere gösterilen teveccühten geldiğine inanıyorum.
  Ak Parti nin almış olduğu bu kararın aksini düşünmek zaten mantıksızlık olurdu..
  Geyve sizinle bir 5 sene daha hizmete devam başkanım..
  Saygılarımla

 2. ersin dedi ki:

  yılmaz bey kardeş,bırakın artık şu şakşakçılğı,,,çıkarın şu at gözlüklerini.geyvenin zor günlerinden bahsetmişsiniz.ÜLKE KAN AĞLIYOR ARKADAŞIM siz hala iktidar sevdasındasınız..

 3. Geyveli Ali dedi ki:

  Yılmaz bey saymış. Büyük köprü bu projeyi belediye yapmadı ulaştırma bakanlığı yaptı ayrıca geyveye çok faydası olmayacağı gerçek. Doğalgazıda belediye döşemiyor farkındaysan onunda parasını döşenen borunun her milimetresine kadar geyveliden alacaklar. Karacayıda DSİ yaptı şu an ne durumda nasıl kullanıldığı herkes tarafından görülüyor. Belediye iki sokağa parke döşedi onunda halini herkes görüyor. 1 metre asfalt atıldımı ben merak ediyorum. İktidar partisinden olmak farklı iktidarın nimetlerinden ilçenin faydalanmasını sağlamak farklı burda sıkıntı var bence. Seçime doğru anketler yapılır iktidar sonucu görünce belki biraz hizmet gelir yollar asfaltlanır belki ozaman yeniden seçilir başkan.

 4. hasan hasan dedi ki:

  tabi geyveli ali sen geyveliysen bişey diyemiyeceğim değilsende allah akıl fikir versin gerçi haklısın .
  Kayarollarınıda ulaştırma bakanlığınıda enerji bakanlığınıda dsi de murat bey belediye başkanı olduktan sonra kurdurdu .
  Bu ülkede daha önce o bakanlıklar yokta .Ankaradada bakanlıkta adamların canı sıkıldımı hadı Geyveye yatırım yapalım diye koşuyorlardır demi:)))))) güldürmeyin kendinize
  Murat başkan senin adayındanda diğerlerindende on gömlek üstün murat abi yolun açık olsun sen bunlara bakma geyve halkı gecen seçimde olduğu gibi bu seçimdede daha fazlasıyla arkanda
  Allah yardımcın olsun

 5. metehan dedi ki:

  murat kaya doğru karar hepimize hayırlı olsun

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle