Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 19 Mart 2014 | Alt Haberler, Fotoğraflar, Geyve, Manşet, Yaşam

18 Mart Şehitleri Anma Günü Törenle Kutlandı..

Geyve’de, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 99’uncu yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi.

geyve-çanakkale şehitleri-anma günğ-18 mart-kutlama-programı (11)Geyve İlçesinde, 18 Mart Şehitler Günü Cumhuriyet Meydanında törenle kutlandı. Kutlama programını METEM Öğretmeni Adem Yılmaz sundu.

Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına; Kaymakamlık Çelengi, Garnizon Komutanlığı Çelengi, Belediye Başkanlığı Çelengi sıra ile sunuldu.

Saygı Duruşu sonrası İstiklal Marşı törene katılanlar tarafından birlikte söylendi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı; Jandarma Astsubay Çavuş Ömer Cici yaptı. Cici konuşmasında özetle şunları söyledi: ” Şehitler, vatan uğrunda canlarını vererek, kendilerinden sonra gelen kuşaklara en kutsal hak olan yaşam hakkını kazandıran, her sayfası altın harflerle yazılmış milli tarihimizin milli kahramanlarıdır. Onlar ‘Toprak suyla yoğrulduğunda çamur, kanla yorulduğunda vatan olur.”sözüyle bütünleşerek vatan topraklarını kanlarıyla sulamışlar ve bu toprakları bize vatan yapmışlardır…”

Geyve Teknik Lise ve Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi öğrencilerinden: Eyüp Ensar Bulut “Bir Yolcuya” şiirini, Hanife Odabaşı “Bir Bayrak Var” şiirini sundu.

Şiirlerin sunulmasından sonra çelenk sunma töreni sona erdi. Törene katılanlar, Şehitliği ziyaret etti.

Törene katılanlar Şehitlerimiz; Tnk. Tğm. Erdinç Türetken (1968-1993 ) ve J.Kmnd.Er Serhat Fahri Emre (1965-1995 ) kabirlerini ziyaret ederek karanfiller bıraktı. Ata Paşa Camii İmamı Recai Avcı Kur’an-ı Kerim okudu, İlçe Müftüsü Ali Erhun dua yaptı.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

 

1908 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle